Linux neden ".exe açmıyor" diye eleştiriliyor?

Linux, çok kullanılan ve programlar tarafından desteklenen bir çekirdek değil. Çok destek gören Windows'un ".exe"sini açsa bence iyi olurdu.

Çoğu uygulama Windows için yapıldığından Linux'a .exe desteği gelse tadından yenmez.
Linux, çok kullanılan ve programlar tarafından desteklenen bir çekirdek değil. Çok destek gören Windows'un ".exe"sini açsa bence iyi olurdu.
Imkani yok, cunku Windows kapali kaynakli. WINE gibi alternatifler var, onlar da sorunlu calisiyor.

Linux'ta Valorant açmış insanım ben.

Wine'ı düz kurdum sisteme, yanında Lutris ile beraber. Ekran kartımı da NVIDIA olarak ayarladım Optimus'tan. Siz belki Intel'den çalıştırıyorsanız onda kasma olabilir.

Windows'ta akarken, Linux'ta Wine ile açınca kasıyordu. Intel kullanıyorum bu arada doğru. Kusursuz bir şey de beklemiyorum tabii, Üzüldüm sadece biraz.

Son düzenleme:
Wine'ı düz kurdum sisteme, yanında Lutris ile beraber. Ekran kartımı da NVIDIA olarak ayarladım Optimus'tan. Siz belki Intel'den çalıştırıyorsanız onda kasma olabilir.
Bak bak apple'a bak adam linuxtan girmeye çalışıyor sürekli kasıyor MacOS'ta en ufak kasma yok üstüne en yüksek ayarlarda adamlar verilen parayı hak ediyor be.

Bence Wine ile Windows gibi davranan bir cekirdek. Desteklememek gibi bir sey olamaz bence.
Ben boyle dusunuyorum.

Bak bak apple'a bak adam linuxtan girmeye çalışıyor sürekli kasıyor MacOS'ta en ufak kasma yok üstüne en yüksek ayarlarda adamlar verilen parayı hak ediyor be.
Apple bence abartiliyor. Sonucta Magnet'i bile 5 Dolar gibi bir fiyata satiyor.

Profesyonel insanlar GNU/Linux'da da calisir. Bir kac kisi taniyorum. Modelleme icin falan Linux kullaniyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…