Linux SSD'ye kurulmalı mı?

Hdd'de linux kullanıyorken yine hızlıydı, bir de ayar vardı onu açınca daha da hızlı oluyordu.

SSD'de kullanmaya başladığımdan bu yana dosya taşırken vs. bir kere bile beklemedim tak tak tak bir anda yolluyor hepsini.

HDD ile çok yavaş açılıyor. Yani öyle böyle değil inanılmaz yavaş açılıyor. Kullandığım için söylüyorum.

Yer fazla ise kurabilirsiniz.

Windows'ta bir seçeneğiniz yok, SSD'ye kurmak zorundasın. Eğer HDD'ye kurarsan çekilmez oluyor, kullanamıyorsun.

Linux HDD'ye ya da SSD'ye kursan da ikisi de hızlı. Tabii yer fazla ise kesinlikle Linux'u da SSD'ye kur.

Linux çok performanslıdır evet ama HDD üzerinde çok yavaş açılır. Ben dağıtımları 7200RPM HDD'ye kurardım ve açılması 40 saniye falan sürüyordu. Şu anda SSD üzerinde kullanıyorum ve gerçekten farkı hissediyorsun. Kesinlikle SSD üzerine kur.

Benim HDD'de (galiba eski olduğundan) şakam yok 3dk'da falan açılıyordu. HDD öteki aleme göçünce bu SSD'yi aldım ve rahatladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…