Linux tavsiyesi Tails mi Arch Linux mu Parrot mu?

byblue01

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Tails mi Arch Linux mu Parrot mu?
Sudo komutsuz olan ve persistence (kalıcı olan bilgileri kaydeden, sıfırlanmayan) yapılabilen hangisidir?

Merhaba arkadaşlar Tails mi Arch Linux mu Parrot mu?
Sudo komutsuz olan ve persistence (kalıcı olan bilgileri kaydeden, sıfırlanmayan) yapılabilen hangisidir?
Tails anonimlik için, Parrot siber güvenlik için, Arch günlük kullanım için. "sudo su" diyerek hepsinde root olabilirsin.

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:
Kalıcılık istiyorsan tails kullanamazsın, sitesinde de yazdığı gibi "tails diğer işletim sistemlerinden ayrı çalışır ve hard diski asla kullanmaz", "tails sadece RAM'den çalışır."

Parrot OS ise penetrasyon testleri için yapılmış bir işletim sistemi ve günlük kullanım için uygun olacağını zannetmiyorum.

Arch Linux ise gündelik kullanım için uygun, kalıcılık içeren bir seçenek. Ancak daha önce Gnu/Linux kullanmadıysan kurulumda zorluk çekebilirsin.

Eğer yeni iseniz ve Gnu/Linux kullanmak istiyorsunuz,Yeniler Hangi Dagitimlari Kullanmalı bu makaleye bakabilirsiniz.

Ek olarak 'sudo' komutunu kullanmak istiyorsanız Root hesabı ile giriş yapabilirsiniz ama Root hesabı ile girmenizi önermem ve zaten önerilmez de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı