Çözüldü Linux'ta Fare İmlecini Değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MehmetE.

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin/Deniz Mahallesi
Daha fazla  
Windows'dan geçtik. Şimdiki imleç güzel fakat pek alışamadım. Alışık olduğumuz imleç XP'deki imleç ya da yeni Windows'taki "yok" imleci. İkinci sorumuz da Windowsda sağ alttan masaüstüne gidebiliyorduk onu nasıl yaparız? Cevaplayan herkese teşekkürler.

Çözüm
Buradan beğendiğiniz bir imleç teması indirin.
İndirdiğiniz paketin olduğu dizine girin, boş yere sağ tıklayın, uçbirimi (terminal) açın, paketin üzerinde tam adını sağ tık ile kopyalayın, alttaki belirli yere yapıştırın ve komutu uçbirime girin.
Kod:
sudo tar -xvf DOSYANIN-TAM-ADI -C /usr/share/icons

Daha sonra Sistem Tema Yöneticisi ile indirdiğiniz temayı seçin.
Windows'dan geçtik. Şimdiki imleç güzel fakat pek alışamadım. Alışık olduğumuz imleç XP'deki imleç ya da yeni Windows'taki "yok" imleci. İkinci sorumuz da Windowsda sağ alttan masaüstüne gidebiliyorduk onu nasıl yaparız? Cevaplayan herkese teşekkürler.
Fare kısmından oluyor mu? Başlat'a fare yazın oradan bir göz atın. Ayrıca hangi Linux'u kullanıyorsunuz? KDE'de sağ altta bir şeye tıklayınca masaüstü gözüküyor onu mu diyorsunuz?

Mint Cinnamon.

1597937601399.png

Windows'ta sağ altta masaüstünü göster butonu var tarihin sağında. Onu diyorum. @Dengesiz Kokarca

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğiniz paketin olduğu dizine girin, boş yere sağ tıklayın, uçbirimi (terminal) açın, paketin üzerinde tam adını sağ tık ile kopyalayın, alttaki belirli yere yapıştırın ve komutu uçbirime girin.
Kod:

Çözüm
Kod:

Classic Flat White Cursor (with outline)
Yarın deneyeceğim mesai bitti :)
Oldu çok teşekkürler. @illedelinux
@Dengesiz Kokarca sizin dediğinizi nasıl yapacağımı bilmiyorum zaten risk de varmış uğraşmaya gerek yok böylede kullanabilirim teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı