Linux'ta Oyun Oynama

• Konuyu başlatan Mr_YAMYAM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 12B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mr_YAMYAM

Ziyaretçi
Kim demiş Linux ile oyun oynanmıyor diye. Sırf denemek amaçlı BMW M3 oyununu kurdum.

Arabayı kısa sürede hurdaya çevirdim ama olsun.

İlerde öğrenirim elbette:) Linux ile ilgilenip te oyun oynamak isteyen arkadaşlara gerekli destek verilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi sen geforce 2 mx 64 mb ekran kartıyla bile Max Payne 3 oynadım desen inanırım.

Abi sen geforce 2 mx 64 mb ekran kartıyla bile Max Payne 3 oynadım desen inanırım.

;)

YAMYAM abi Ubuntu için aynı şeyler geçerli mi? Açılış paneline gelecek şekilde kurdum Ubuntu'yu. Hem Windows 7 Ult. hem de Ubuntu mevcut. VMware ile Pardus, XP de kullanıyorum.
Ubuntu'da sadece internet amaçlı kullanıyorum malesef. Sisteme yük yapmayan rahat bir sistem olduğu için oyun oynanırsa iyi olur ben için de.

;)

YAMYAM abi Ubuntu için aynı şeyler geçerli mi? Açılış paneline gelecek şekilde kurdum Ubuntu'yu. Hem Windows 7 Ult. hem de Ubuntu mevcut. VMware ile Pardus, XP de kullanıyorum.
Ubuntu'da sadece internet amaçlı kullanıyorum malesef. Sisteme yük yapmayan rahat bir sistem olduğu için oyun oynanırsa iyi olur ben için de.

Wine programını kullanabildiğin herhangi bir linux sürümü bile olur. Ben birkaç linux sürümünde denedim. En iyi sonucu ubuntu stüdyo ile aldım.

Play on linux'ta sadece oyun oynamıyorsun. Windows tabanlı çoğu programı kurup çalıştırabiliyorsun.

Yükleme için sadece biraz dikkat gerekmektedir. Play on linux veri tabanında bazı programlar bulunmayabilmektedir. Bunun için kaynağı CD/DVD ROM olarak belirleyip yükleme kurallarını yerine getirmek yeterlidir.

Linux altında ADOBE AUDITION kullanımı.

PARDUS 2011 sürümü. Wine emulatör ile yüklenmiştir.

Oyun oynayan Windows kullanır, bu kadar basit :D

Oyun oynayan Windows kullanır, bu kadar basit :D

Tabii ki:D
Sonra da sistem kasıyo imdaat, oyun kilitlendi yardımmmm gibi feryatları duyulur.
Sistem gereksinimleri iyi de olsa, bir oyunu, linux altında oynadığınızda, düşük seviye donanımlardan bile oldukça iyi performans alınmaktadır.

Tabii ki:D
Sonra da sistem kasıyo imdaat, oyun kilitlendi yardımmmm gibi feryatları duyulur.
Sistem gereksinimleri iyi de olsa, bir oyunu, linux altında oynadığınızda, düşük seviye donanımlardan bile oldukça iyi performans alınmaktadır.
peki ac4/ghosys/bf4 gibi oyunla Linux te oynanır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı