Linux'ta proxy sunucusunu sistem geneli kullanma

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
Örnek olarak tor proxysini yerel ağda başlattım ama tüm sistemde geçerli olsun istiyorum. Tun2socks diye bir programla yapmaya çalıştım ama tor programı localde çalıştığı için onu istisna olarak eklemediğimiz zaman tor internete çıkamıyor ve haliyle proxy sunucusunu kullanamıyoruz. Sadece tor programını istisna tutarak bir proxy sunucusunu sistem geneli nasıl yaparım? İptables ile falan olur mu?

I2P'yi ayri calistiracaksin. Anonsurf ile tor agini baslatacaksin, ardindan i2p'yi manual olarak baslatacaksin. I2P'nin amaci zaten internet trafigini gizlemek, pek bir olayi yok. Olmasa da olur yani.
Tor değil sadece i2pyi başlatıp yerelde oluşturduğu proxyi sistem geneli yapmak istediğimde ne yapacağım? Diğer yandan anonsurf sistem geneli tor yapmıyor.

İstediğin programı proxy ile baslatmalisin. Mesela toru direkt baslattiginda sistem geneli akar network Tor üzerinden, ayriyeten proxychain kullanmak için de proxychains3 firefox yazarsın. Böylece Tordan exit node'a, exit node dan proxylere gider istek. Ancak bağlantın çok çok yavaşlar doğal olarak. Ben olsam proxyi kenara bırakırdım. Sistem geneli proxy ile Tor'u birlikte çalıştırmak stabil olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı