Lisans olmadan Windows 10 kurmak

DesperatisR

Decapat
Bir saate Vatan'dan sistemimi gidip alıyorum ama yeterli vakit bulamadığım için Windows 10 kodu alamadım ancak yarın alabilirim ama bilgisayarı hemen test etmek istiyorum.

Windows 10 media creation tool ile usb'ye windows 10 kurdum. Şimdi bilgisayarı teslim aldığım zaman Windows'u kurarken lisans anahtarını girmek zorunlu mu? Yoksa geçebiliyor muyuz?

Son olarak Windows 10'u USB'ye kurarken sürüm bölümünde Windows 10 Pro ya da Home yazmıyor sadece Windows 10 yazıyordu yani biz kurarken kendimiz mi seçiyoruz sürümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anahtar girme kısmını geçerek daha sonra satın aldığınız ürün anahtarını girebilirsiniz sıkıntı olmaz. İmajı nereden indirdiniz? Tek bir tip imaj indirdiyseniz size öyle bir şey sormaz zaten. Eğer imajda farklı kurulum seçenekleri mevcutsa da bunu USB hazırlarken değil, işletim sistemi kurulum aşamasında sorar. Siz de ona göre seçiminizi yaparsınız.

Anahtar girme kısmını geçerek daha sonra satın aldığınız ürün anahtarını girebilirsiniz sıkıntı olmaz. İmajı nereden indirdiniz? Tek bir tip imaj indirdiyseniz size öyle bir şey sormaz zaten. Eğer imajda farklı kurulum seçenekleri mevcutsa da bunu USB hazırlarken değil, işletim sistemi kurulum aşamasında sorar. Siz de ona göre seçiminizi yaparsınız.
Hocam imajı Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) Ä°ndir bu linkten indirdim zaten dil ve bit ayarından başka bir şey ile oynayamıyorsunuz, tek bir sürüm seçeneği var.
Lisansi etkinlestirmeden de Windows 10'u orijinal sekilde kullanabilirsin. 1-2 kisilestirme ozelliklerinden mahrum kaliyorsun sadece. Vatan'dan da 500 TL'ye alma. Ortalama 30 TL'ye OEM Windows 10 key alabilirsin.
Hocam format atarken harddiski ayırmayı unutmuşum tekrar format atarkeb böyle çıktı siliyimmi hepsini?Bir de ekrsna sığmadı en altta Sürücü 1 Ayrılmamış Alan var.

Dosya Ekleri

• 20180728_220251-1651x1238.jpg
    20180728_220251-1651x1238.jpg
    260,5 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı