Lisanstan önlisansa bahar döneminde geçiş yapılır mı?

Ayna

Decapat
Öncelikle merhaba,

Bir devlet üniversitesinde ekonomi (lisans) 1. sınıfım. Hem şehri hem okulu sevemediğim için kendi şehrimdeki üniversitenin 2 yıllık bölümüne geçiş yapmak istiyorum. Sorum şu: 4 ay sonra yani bahar döneminde lisans bölümümden başka bir ön lisans bölümüne geçiş yapabilir miyim? Evet ise nasıl yapacağım, hayır ise ne yapabilirim? Yardıma ihtiyacım var.

Merhaba. 2024 Güz Döneminde yani seneye Lisans bölümünden Ön Lisans bölümüne MYP ile yatay geçiş yapabilirsiniz.

Bahar döneminde hiç mi şansım yok?
MYP ile yatay geçiş yapmak istediğiniz üniversite eğer Bahar Döneminde MYP ile yatay geçiş kontenjanı açmazsa 2024 Güz Döneminde MYP ile yatay geçiş yapabilirsiniz.

Not ortalamamla neden olmuyor?
Çünkü 4 yıllık bir bölümde okuyorsunuz. Ortalama ile yatay geçiş, aynı düzeydeki (4 yıllık bölümden 4 yıllık bölüme veya 2 yıllık bölümden 2 yıllık bölüme) ve aynı veya yakın bölümler arasında olabiliyor.

Hocam merhaba bende sizle aynı durumdayım okula gidip öğrenci işlerine danışacağım. Geçen seneler benim üniversite de sadece bahar dönemi ön lisans a yatay geçiş yaptırmış ama MYP ile mi yapılmış bunu bilemiyorum siz bir şeyler öğrenebildiniz mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…