Lise bittikten sonra ne yapacağım?

Yazılım ve web tasarımı yapmak istemiştim fakat üniversitesi şart galiba ekmek yemek için.

Şart değil ama kalan vaktinde çalışırsan rahatlıkla bilgisayar programcılığı kazanabilirsin. Sadece orada öğrendiklerinle çok iyi işler yapamazsın kendini geliştirerek yapabilirsin. Yazılım için üniversite gerçekten şart değil ama ailen büyük ihtimalle PC başında oturup öğrenirken laf söyleyebilir o yüzden bilgisayar programcılığı PC'nin başına geçip kendini geliştirmek için bahane olur. Eğer istersen DGS ile bilgisayar mühendisliğine de geçebilirsin ama gerçekten kendini geliştirdiğin sürece önemi yok. İlgilenmezsen en iyi okulda da okusan istediğin kadar ekmek yiyemezsin.

Memur ailesi hocam önerinizi dinliyebilirim.

Eğer bir altyapınız varsa örneğin web tasarım konu hakkında ufak eğitim alıp maddi olarak yeterliyse kendi işinizi kurmayı deneyebilirsiniz biraz da kendiniz para kazanarak tabii.

Sanayiye elektrikçiye falan gir birton iş vardır yaşadığın yeri bilmiyorum ama iyi para kazandırıyor eğer bir mesleği seversen hiç üniversite falan okumanada gerek kalmaz oradanda paranı kazanırsın.

Meslek lisesinde bölümünüz nedir?

Askerlik ya da polislik. Sanayide tutunursan büyük para döner, garanti dersen devlet.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…