Lise bölümleri neye göre veriliyor?

Tuğra Akın

Decipat
Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 11400h Rtx 3060 6 Gb laptop
Ben OBP ile okula girdim bilişim teknolojisi bölümü istiyorum bölüm neye göre veriliyor seçerken neye göre seçiyorlar OBP puanı ile seçiyorlarsa 85 OBP puanı yeterli midir?
Okul puanı: 310.
Okul OBP puanı: 79.

Son düzenleyen: Moderatör:
9. Sınıfta bölüm. 10. Sınıfta alan seçiliyor. Bilişim Teknolojileri olan bir liseye gidersen ve istenen ortalama puanının üzerinde olursan girebilirsin. BT bölümünden bir alan seçebilirsin.

Ben Anadolu Meslek Programında(AMP) Bilişim Teknolojileri/Web Tasarım okumuştum.

9. sınıfta bölüm. 10. sınıfta alan seçiliyor. Bilişim teknolojileri olan bir liseye gidersen ve istenen ortalama puanının üzerinde olursan girebilirsin. BT bölümünden bir alan seçebilirsin.

Ben Anadolu meslek programında(AMP) bilişim Teknolojileri/Web tasarım okumuştum.

Peki sağ olun.

9. sınıfta bölüm. 10. sınıfta alan seçiliyor. Bilişim teknolojileri olan bir liseye gidersen ve istenen ortalama puanının üzerinde olursan girebilirsin. BT bölümünden bir alan seçebilirsin.

Ben Anadolu meslek programında(AMP) bilişim Teknolojileri/Web tasarım okumuştum.

Hocam bir şey sorabilir miyim ben yazılım geliştrimek istiyorum hangi alanı seçmem gerekir.

Son düzenleme:
Her lise de her dal olmuyor. Hangi dal var ona göre yorum yapmak lazım. Örneğin web programcılığı dalı web tasarım ve grafik tasarım üzerine ders veriyor.

Hocam benim okulda.
-Web proglamcılığı.
-Ağ sistemleri.
-Veri tabanı proglamcılığı
Hangisi yazılım geliştirmeyle alakalı veya var mı yazılım geliştirmeyle alakalı hocam.

Hocam benim okulda.
-Web proglamcılığı.
-Ağ sistemleri.
-Veri tabanı proglamcılığı
Hangisi yazılım geliştirmeyle alakalı veya var mı yazılım geliştirmeyle alakalı hocam.
Yok bunlar yazılım üzerine değil. Ama Web Programcılığına gidersen ki bana sorarsan ona git Web üzerine bir çok kodlama dersi var. Temel olarak senin için iyi olur. Üniversitede de yazılım yada programlama bölümüne gidersin.

Yok bunlar yazılım üzerine değil. Ama web programcılığına gidersen ki bana sorarsan ona git web üzerine birçok kodlama dersi var. Temel olarak senin için iyi olur. Üniversitede de yazılım ya da programlama bölümüne gidersin.

Tamam hocam tavsiyeniz için sağ olun dediğinizi yazacağım glb proglamanın temellerini okulda öğrensem yeter kendim üniversiteye kadar kodlamayı öğrene bildiğim kadar öğrenirim.

Web proglamcılığı temel yapar mı kodlama için?

Hocam bir de veri tabnı proglamcılığı ne yapıyor okuduğum yerlerde donanım için yazılım yapıyor diyor

Sizi uğraştırdım hocam kusuruma bakmayın.

Tamam hocam tavsiyeniz için sağ olun dediğinizi yazacağım glb proglamanın temellerini okulda öğrensem yeter kendim üniversiteye kadar kodlamayı öğrene bildiğim kadar öğrenirim.

Web proglamcılığı temel yapar mı kodlama için?

Hocam bir de veri tabnı proglamcılığı ne yapıyor okuduğum yerlerde donanım için yazılım yapıyor diyor

Sizi uğraştırdım hocam kusuruma bakmayın.
Web Programlama da tabi ki C# ve Dreamweaver web kodlama ve yazılım öğretiyorlar. Aynı zamanda Photoshop CS6 ve Fireworks gibi grafik tasarım programları öğretiyorlar. Tabi müfredatını bilmiyorum ama ben Web Programlama okuduğumda bu programların hepsini gördüm.
Bu 2 program da temel olarak yeterli olur.

Web Programcılığı bölümünde de zaten Web Yazılımı programları da öğretiyorlar. Dreamweaver içerisinde PHP, Java gibi bir çok yazılım var. Yani sadece Web Tasarımı kodlamıyorsun.

Veri Tabanı Programcılığı adından da anlayacağın gibi veri tabanları üzerinedir. Veri girme kodları ile boğuşmayı seviyorum dersen gidebilirsin :d. Veri Tabanı Programcılığı da yazılım programları kullanıyor.

Web Programcılığı dersinde de aynı zamanda sana ufak da olsa veri tabanı öğretiyorlar.

Veri tabanı olayını açarsam örneğin sinema şirketi senden "bilet kesme" programı istedi sen onu yazılım programları ile veri tabanını oluşturuyorsun. Uzun bir konu.

Son düzenleme:
Web programlama da tabii ki C# ve Dreamweaver web kodlama ve yazılım öğretiyorlar. Aynı zamanda Photoshop CS6 ve fireworks gibi grafik tasarım programları öğretiyorlar. Tabii müfredatını bilmiyorum ama ben web programlama okuduğumda bu programların hepsini gördüm.
Bu 2 program da temel olarak yeterli olur.

Web programcılığı bölümünde de zaten web yazılımı programları da öğretiyorlar. Dreamweaver içerisinde PHP, Java gibi birçok yazılım var. Yani sadece web tasarımı kodlamıyorsun.

Veri tabanı programcılığı adından da anlayacağın gibi veri tabanları üzerinedir. Veri girme kodları ile boğuşmayı seviyorum dersen gidebilirsin :d. Veri tabanı programcılığı da yazılım programları kullanıyor.

Web programcılığı dersinde de aynı zamanda sana ufak da olsa veri tabanı öğretiyorlar.

Veri tabanı olayını açarsam örneğin sinema şirketi senden "bilet kesme" programı istedi sen onu yazılım programları ile veri tabanını oluşturuyorsun. Uzun bir konu.

Çok sağ olun hocam web proglamayı seçeceğim glb.

Yeni konular

Geri
Yukarı