Lise için tavsiyeler

Ben liseye ilk başladığımda insanları tanımaya çalışmıştım onlara karşı yargılar koydum ve öyle davrandım daha sonralarda insanlar sandığımdan daha farklı kişiliklere sahiplermiş. Sen öyle olma kimseye ön yargılı davranma. arkadaşlıklar yavaş yavaş kuruluyor ister istemez zaten. birinden silgi istersin o senden ister tenefüste senin yanına otururlar veya sen gelirsin bi bakmışsın 5 10 kişi topluca sohbet ediyorsunuz lise böyle bir yer sadece iyi bir insan olun kasmanız gereken hiçbir şey yok.

11 Eylül'de okul açılıyor malum liseye geçtim ama çok tedirginim.
Özelliklede sınıf ortamıyla ilgili tereddütlerim var. Kısacası biraz deneyimlerinizi anlatırsanız kafam çok rahat olur şimdiden teşekkür ederim.

Akışına bırak, illa bir grubun içine cekiliyorsun zaten. Hocamız benim adımı yanlış okumuştu, sonra benimle dalga geçe geçe arkadaş olduk.

Bence yorumlar aşırı abartılmış gittiğin lise puansız bir lise değil iyi puanlı bir lise ve bence 1 yıl kimseyle yakınlaşmadan durmak imkansız ve ilk gün arkadaş edinebilirsin ama önemli bilgilerini söyleme çünkü ilk gün tanışacağın herkes düşmanın olma potansiyeline sahip elinden geldiğince zeki tayfayla takıl çünkü onların yanında oldukça sana da çalışma isteği gelir onun dışında bence çok abartılıyor lisede ilk gün ilk konuştuğum kişiyle 3 yıldır arkadaşım ve kimseye bulaşma sana laf atılırsa görmezden gel(öyle bir lisede atılcağını sanmam).

Ooo tebrik ederim hocam. Meslek lisesini görünce aklım direkt serseri dolu olan meslek liselerine gitti. Ama öyle düşünme bende 443 puanla fen lisesine girmiştim, her okulda oluyor öyle tipler, ben birini iyi sanıp sıra arkadaşım olunca hemen yakınlaşmıştım adam 2 gün sonra panelden tüm bilgilerimi bulup geldi. Bu yüzden herkese hemen güvenip bilgilerinizi vermeyin ilk dönem bir insanları süzün.
Tepkiniz ne oldu?

Geri
Yukarı