Lise matematik olimpiyatları için ek kaynak ve konu anlatımı tavsiyesi

Ben de lisede duydum olimpiyatları ama internette bile içerik az olduğundan sadece bilgisayarı doğru düzgün biliyordum. Diğerleri hakkında bilgim az. Kaynak önerisi yapan falan da az diğer olimpiyat alanlarında. En çok bilgisayar sonra matematik olimpiyatları geliyor kaynak bakımından.
Bilgisayar olimpiyatının şöyle bir güzelliği var. Matematiğe göre daha bağımsız ilerleyebiliyorsun.
Matematik olimpiyatında tek seferde 1. aşamayı 2. aşamayı geçip uluslararasında madalya almak çok çok zor olabilir ama bilgisayarda bu daha mümkün. Yakın zamanda yapan var. Matematikte çok daha zor tabii. O ayrı konu.
Tabii hocam benim istememin nedenlerinden biri yurt dışı üniversite başvurularında CV olsun diye. Çok avantaj sağlar. Zaten uluslararasına çıkabilirsem çıkarım ama çok zor. Kaynak oluşturmayı düşünüyorum şahsen başarabilirsem. Zaten baktık olmuyor matematiğimiz çok iyi olur en azından. Eşit ağırlıktan girmeyi düşünüyorum zaten. Aklımda başka bir şey var. Kurtarırız yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…