Lisede Alan Değişikliği

anthony1337

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda 11. sınıf eşit ağırlık bölümünde okuyorum. Fakat gastronomi bölümüne merak sardım. Okullar açılalı aşağı yukarı 1.5 ay oldu. Şimdi, dönem sonu, yıl sonu vs. ne zaman sözel bölüme geçebilme imkanım var? Veya TM'den devam edip YGS-4, TS-2 yani sözelin sınavlarına girip oradan tercih yapabilir miyim? Bu gibi konularda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim okulda ilk 1 hafta içinde değiştirmek isteyenleri değiştirmişlerdi ama o ilk haftadan sonra değiştirme olmadı ve dönem ortasında geçmek isteyenler de geçemedi. Büyük ihtimalle 12 de değiştirebilirsin. MF ya da TM olmak senin bölümünü belirlemez zaten sadece MF de matematik dersi(seçmeli ders) üzerinden fazladan verilir aynısı TM de ise edebiyat için geçerli yani o alanda daha çok ders işlemiş olursun sadece. Zaten TYT genel AYT de ise 3 saatlik sınav sonucunda ister MF ister TM yapabilirsin o konuda kimse sana karışamaz.(+ olarak bu sene sonunda TYT, AYT değişicek vb denmekte o yüzden seneye için tam bir şey diyemem ama herhangi bir değişiklik olmazsa durum bu ;)

Bizim okulda 10 sınıf sonu bölümler seçildi. 11. sınıfın başında değişenler oldu baya. Bide 12. sınıfın başında değişme hakkı var diye biliyorum. Tabi bazı dersleri kaçırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı