Lisede devamsızlık sildirilir mi?

Hocam benim 11 gündü 2 hafta önce dönemin son gününde müdür yardımcısıyla konuştum silmeyecek gibiydi halamla gitmiştim oda sonra ailesi boşandı falan dedi sildi o zaman. Şansını dene sınıfta kalmanın lüzumu yok.

Yani bahanemi uydurayım müdürle konuşurken? Bir de bir tane hoca bana dediki müdürler seni geçirmeyecek çünkü okula motorla geliyorsun ve çalıştığını biliyor dedi çok saçma durum.
@ahmetyasinayd yönetmeliğe göre özürsüz devamsızlık sildirilemez. İzinliye çevirilebilir. Gene de bir şansınızı deneyin.

Ve okul yönetimiyle aram çok kötü çok büyük kavga etmiştik 6-7 tane disiplinim var son çare oalrak ikram alıp okul yönetmenliğe gideceğim galiba.

Sildirme diye bir şey yok ama velin müdür yardımcısına gidip özürsüz devamsızlığını özürlü devamsızlığa çevirebilir.

Yani bahanemi uydurayım müdürle konuşurken? Bir de bir tane hoca bana dediki müdürler seni geçirmeyecek çünkü okula motorla geliyorsun ve çalıştığını biliyor dedi çok saçma durum.

Ve okul yönetimiyle aram çok kötü çok büyük kavga etmiştik 6-7 tane disiplinim var son çare oalrak ikram alıp okul yönetmenliğe gideceğim galiba.
Nakil ya da açık lise. Notlar yetmiyorsa, Açık lise kayıtları yarın 5'te bitiyor diye biliyorum siz gene de araştırın. Açığa geçmekten başka şansın olmadığını ailene açıkla. Babanın kabul etmeyeceğini düşünüyorsan annenle git kayıt aldır önce, sonra babana söylersin. İkna olur diye düşünüyorum. Ailene açık liseden ders çalışabileceğini kanıtlaman lazım.

Sildirme diye bir şey yok ama velin müdür yardımcısına gidip özürsüz devamsızlığını özürlü devamsızlığa çevirebilir.
Sildirme diye bir şey var. Bu konunun ilk mesajlarında bir arkadaş demiş zaten. Eğer ki boşanma gibi bir durum veya cenaze gibi özel durumlar varsa silebiliyorlar. Fakat garanti değil. Müdüre/Müdür yardımcısına bağlı.

Hocam bahane uydurmadan önce bize öğretmenler dedi ki veliniz gidip müdüre "çocuğum evdeydi benim haberim var." derse özürlüye aktarıyorlar dedi bize hocamız. Sileceklerini düşünüyorum silmezlerse bahane uydur son çalışıyormuşsunuz galiba maddi sıkıntılarım falan vardı diyebilirsiniz annem babam arası bozuk beni etkiledi diyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı