Lisede nakil süreci nasıl işliyor?

Eriqa

Hectopat
Yer
İzmir
Kayıt alanım dışımdaki bir okula nakil aldırmak istiyorum. Puanı tam tutuyor fakat nakil istediğimde 18. sıradayım ve 1 kontenjan var. Bu sayının yüksekliği kayıt alanı dışında olduğu için olabilir mi yani biri benden daha düşük puanlı fakat kayıt alanı içindeyse benden daha üst sırada olması gibi. Ve de ekim ayının sonuna kadar haftalık nakiller varmış yani bundan sonra aylık olarak mı alınacak?

Dostum olay şöyle kendim nakil aldırmaya çalıştığım için biliyorum. Tamamen bu olayda puana bakılıyor kimin puanı daha yüksekse onun önceliği oluyor ona göre sıralama belirleniyor en üstteki okula giriyor sizi beklemeye alıyorlar. Bu sistem çok saçma biliyorum böylece herkesin hakkı yeniliyor :D

Dostum olay şöyle kendim nakil aldırmaya çalıştığım için biliyorum. Tamamen bu olayda puana bakılıyor kimin puanı daha yüksekse onun önceliği oluyor ona göre sıralama belirleniyor en üstteki okula giriyor sizi beklemeye alıyorlar. Bu sistem çok saçma biliyorum böylece herkesin hakkı yeniliyor :D

Bu konu hakkında çok üzülüyorum hocam. Puanım tam yetmesine rağmen okula gidemeyeceğim galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı