Lisede ne yapılmalı?

Lisede espiri yapılmaz onların mizah anlayışı sadece birisiyle dalga geçersen gülerler. Dalga geçmediğin sürece gülmezler. (Kimseyle dalga geçmeyin siz komik olucam diye yanlış anlaşılmasın)

Eğer iyi bir üniversite okumak istiyorsan ne olursa olsun anadolu lisesine git ben başkada bir şey demiyorum. Meslek liselerinde 2. sınıfta meslek dersleri ve normal dersler görüyorsun biraz yoğun oluyor, lise 3 ve 4 de sayısal olmuyor genelde olsada az oluyor.

Senin durumuna üzüldüm. İnşallah eğitim hayatın boyunca yolun hep açık olur.

Ben de içine kapanık birisiyim. Sadece derslere çalışmaktan başka çarem yok. Bu arada puanım hakkında bilgi veriyim. Puanımı sayısal bölüm göçürdü, bitirdi beni. Zaten aile zorlamasada gidecegim yer oydu. Keşke sadece sözel bölümü yapsaydım.

@can0022 Şahsen kimseyle dalga geçmeyi etik bulmuyorum ve asla yapmam da. Sadece o sözler biraz kırıcı olabiliyor. Muhtemelen yeni sezonda sessiz sakin otururum.

Anneni, babanı, arkadaşlarını, insanlığı seviyorsan yalvarıyorum sana kitap oku.

Öğrenebileceğin kadar konu-ders-bilgi ne varsa hepsini öğren.

Kavgasız, gürültüsüz bitirirsin diye düşünüyorum o zaman. .

Hocam ben mesela arkadaşlara ayak uydurmalı mıyım? (Okuldan kaçalım vs. derseler.) (aslında yapmam bu zamana kadar hiçbir suça karışmadım.)
Anneni, babanı, arkadaşlarını, insanlığı seviyorsan yalvarıyorum sana kitap oku.

Öğrenebileceğin kadar konu-ders-bilgi ne varsa hepsini öğren.

Kitap okumayı sevmiyorum ama deneyeceğim lise de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…