Lisede tecil ettirilen askerlik üniversite bitince de tecil ettirilebilir mi?

Jalsgar

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, ben liseden mezun olduktan sonra 2 sene tecil ettirdim askerligi. Universiteden (2 yıllık ön lisans okuyorum) sonra da 2 sene daha tecil ettirme hakkı var mezun erteli diye o universiteden sonraki olan 2 yıllık tecil hakki daha önce liseden mezun oldugumda ertelettigim için ben de yanıyor mu yoksa lise mezunu ile universite mezunu tecil hakki ayrı mı? Bu konu hakkında bilgisi olan var mi? Üniversiteden sonra 2 yıl daha tecil ettirebilir mıyim? 2 kez tecil yaptıramazsiniz muhabbeti düşündürüyor beni. O yüzden sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler, ben liseden mezun olduktan sonra 2 sene tecil ettirdim askerligi. Universiteden (2 yıllık ön lisans okuyorum) sonra da 2 sene daha tecil ettirme hakkı var mezun erteli diye o universiteden sonraki olan 2 yıllık tecil hakki daha önce liseden mezun oldugumda ertelettigim için ben de yanıyor mu yoksa lise mezunu ile universite mezunu tecil hakki ayrı mı? Bu konu hakkında bilgisi olan var mi? Üniversiteden sonra 2 yıl daha tecil ettirebilir mıyim? 2 kez tecil yaptıramazsiniz muhabbeti düşündürüyor beni. O yüzden sormak istedim.

Lise zamanında mezuna kalınca tecil ettirmiştim 10 yıl. 2. senesinde üniversite kazandım ve okudum 4 yıl. Tecil üniversite bitince düştü haliyle. Ardından açık üniversiteden 4 yıllık yazdım. Kaydoldum. Tecil ettirmeye gittiğimde 4 Yıllık bölüm okuduğum için ilk seferinde bir sonraki açık öğretim okulumun 2 ya da 4 olması fark etmeksizin 2 yıl tecil ettirebileceğimi, hatta okulu okumamla da bu 2 yılın bir alakası olmadığını söyledi oradaki memur. Ve 2 yıl daha tecil ettirebildim.
Senaryoda tek farkımız senin üniversitenin 2 yıl olması. Bunu cevabını da buradan alabileceğini düşünmüyorum. Asker şubeye gitmeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı