Lisede Teşekkür Belgesi İçin Not Dilenme Taktiği

Çalışan yapar. Çalışmayıp, "Sorun eğitim sisteminde yav, Finlandiya'da okullarda ders yok eğitim çoh eyi." gibi düşünmeniz sadece sizin kendinizi kandırmanızdır.
Finlandiya eğitim sistemi hakkında bir şey yazdığımı zannetmiyorum ayrıca sorun evet bende de var ben gerekli çalışmayı tüm derslerime eşit şekilde bölmeye çalıştım başarılı olamadığımdan suç bende burası tamam. Sınavımız öncelikle ciddiyim zordu sadece 10 puan olmak üzere 4 test 40 puan klasik 20 puan doğru-yanlış kısmı vardı işte burada da eğitim sisteminin hatası var.

Bu konuyu belli bir süre sonra hortlatma gereği duydum. Çünkü bu dönem öğretmenim hakkında sınıf arkadaşlarımdan bir şeyler duydum. Sınavları yaklaşık 30 ile 20 arasında olan 3-4 kişiyi sözlülerine en az 90 vererek geçirmiş hatta takdir belgesi alacaksan 100 gireyim bile demiş. Torpilli bir sistemimiz var, mükemmel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı