Liseden mezun olunduktan sonra ne yapılmalı?

wibonsue

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5 gün önce açık liseden mezun oldum. 18 yaşıma girmeme 2 ay kaldı, sizce şu andan itibaren ne yapmalıyım? Cidden ders çalışıp sağlam bir üniversite kazanmayı mı garantilemeliyim? Okumak istediğim bölüm bilgisayar veya yazılım mühendisliği bilgisayar alanına çok meraklıyımdır ve bilgiliyimdir.
İleri seviye ingilizcem ve temel seviye japoncam var (okumasını yazmasını bilmiyorum fakat çok rahat ve akıcı konuşabiliyorum)
Hayallerim arasında yüksek maaşlı bir yazılımcı olmak evden veya ofisten çalışmayı isterim Windows'ta program yapmasını oyun yapmasına meraklarım var.
Yazılım dili öğrenmeye niyetliyim fakat ne öğrenmeliyim ona karar veremedim. Aklımda birçok şey var hangisinden başlamalıyım bilmiyorum.
(Öğrenmem için Python dışı bir şey önerebilir misiniz? Python ile yapılacak şeyler benim ilgimi çekmiyor ayrıca HTML-CSS'den kodlamaya biraz aşinayım)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kendinize öğrenebilirsiniz yazılımı. Ancak bilgisayar veya yazılım mühendisliğini prestijli bir üniversite okumanız zor gözüküyor. Liseden sağlam temeliniz yoksa üniversite işine hiç girmeyin. Ayrıca zengin olmanın yolu yazılımcı olup maaş almak değil ticaret yapmaktır. Amacınız para kazanmaksa ticaret yapın. Amacınız yazılımda kariyer yapıp bir yandan para kazanmaksa dışarıdan kendinizi geliştirin. Ama sıkı çalışmanız lazım zira rakipleriniz ODTÜ-İTÜ mezunu adamlar olacak.

Geri
Yukarı