Listedeki telefonlardan hangisini önerirsiniz?

10-12k'lık telefon lakin 5G yok, ikinci ellerde temiz bulmak zor hocam, artı bataryaları çoğunda bitik oluyor. Sonradan original olarakta değitirilen bataryalar sıfırdaki batarya gibi olmuyor. İkinci el telefon olayına sıcak bakamıyorum. Şuan için Realme 8'e daha yakınım gibi araştırıyorum bakalım, en ideali hangisi diye.

Telefon gibi estetik aletlerin bence ekranı güzel olması önemli bir unsur. Sadece telefon olsa bir önemi yok ama neredeyse bir sürü multimedia içerik tüketiliyor, bir oled monitöre kolay ulaşılamıyor. En azından telefonda Amoled olması taraftarıyım.
Kredi çek s22 ultra al 😁

Listede 4 binden, 6.500 TL kadar telefon var. Fiyat, performans ürünü olarak hangisini önerirsiniz? Veya şunu alma çünkü bu sorunları var dediğiniz var mı arasında? ( direk en pahalısını önermeyin. :) aradaki farka sizce gerçekten değiyor mu o var. ) Temel olarak güncel, kasmadan, donmadan, çökmeden telefon kullanmak istiyorum. Oyunlarla aram nadirdir ama programları çok kurar, kullanırım.
Samsung telefonlar aşırı iyi güncelleme desteği alıyorlar. En eski model bile Android 12 alıyor. Samsung alın. Samsung kullanmayı sevmiyorsanız Realme alın. Arayüzleri gayet güzel. Xiaomi asla almayın MIUI arayüzünün kasıntılarından bıkarsınız.

Kredi çek s22 ultra al 😁
Sonunda iş oraya doğru gidiyor gibi. 😅 Dedim, oyun oynamıyorum. Kastırmayan, birkaç yıla yetersiz kalan bir telefon olmasın diye yola çıktım. Sonra özelliklere dalınca, arkadaş oda gerekebilir, diğeride gerekebilir. Olmuştan bir tık iyi olsun, onu seçiyorsak bu zaten mecburi geliyor derken 6-7binlik olduk zaten. 7 bin sınır, amacım 5-6 bine bağlamak. Daha monitör alacağım para yok. :))
Samsung telefonlar aşırı iyi güncelleme desteği alıyorlar. En eski model bile Android 12 alıyor. Samsung alın. Samsung kullanmayı sevmiyorsanız Realme alın. Arayüzleri gayet güzel. Xiaomi asla almayın MIUI arayüzünün kasıntılarından bıkarsınız.
Arkadaşta Xiami Note 8 var, adam öve öve bitiremedi telefonunu. Özellikler bakımından dengeli ama şimdiden eskimeye başlamış, aldığım telefonu en az 4-5 yıl kullanırım başına bir iş gelmezse ekonomik olması açısından. Durum öyle olunca özellikleri biraz daha ileriye yönelik seçmek gerekiyor işte, oda fiyatı arttırıyor ister istemez.

Sonunda iş oraya doğru gidiyor gibi. 😅 Dedim, oyun oynamıyorum. Kastırmayan, birkaç yıla yetersiz kalan bir telefon olmasın diye yola çıktım. Sonra özelliklere dalınca, arkadaş oda gerekebilir, diğeride gerekebilir. Olmuştan bir tık iyi olsun, onu seçiyorsak bu zaten mecburi geliyor derken 6-7binlik olduk zaten. 7 bin sınır, amacım 5-6 bine bağlamak. Daha monitör alacağım para yok. :))

Arkadaşta Xiami Note 8 var, adam öve öve bitiremedi telefonunu. Özellikler bakımından dengeli ama şimdiden eskimeye başlamış, aldığım telefonu en az 4-5 yıl kullanırım başına bir iş gelmezse ekonomik olması açısından. Durum öyle olunca özellikleri biraz daha ileriye yönelik seçmek gerekiyor işte, oda fiyatı arttırıyor ister istemez.
MIUI arayüzü hayatımda gördüğüm en berbat ve en çok kasan arayüz. Xiaomi alma sakın.

Redmi note 8 bende var 1-2 yıl maksimum ömrü o bile nefret ettirir. M33 al.

@BerkayZ87
A52S bana baya uyuyormuş valla, hemen hemen tam aradığım telefonmuş, fiyatı hariç...
6-6.5 arası fiyatları tam alınmalıkmış, indirim falan gelmez sanırım buna? Karacuma falan bekleyelim bakalım. Gidip telefona 10 k veremem, ona vereceğime az daha koyar gidip RTX 3080 Tİ alırım bakarım keyfime. Telefonlar harbiden mantık dışı fiyatlara uçmuşlar. Özellikle nisandan sonra...
Onun haricinde şu 3'ü arasında gidip geliyorum. Her birinin önemli eksiği var bana göre, önemli olan hangisinden vazgeçebilirsine geliyor olay. :)
Redmi Note 10S (128 GB) - realme 8 - Samsung Galaxy M33 5G Karşılaştırması - Epey

Geri
Yukarı