Log tutmayan VPN önerisi

Başlıkta da belirttiğim gibi log tutmayan PC veya mobil eklenti bile olabilir. Ücretsiz olursa iyi olur.

Log tutuyor mu bilmem ama Windows üzerinden VPN yapabilirsin ben şahsen kullanıyorum bayağıdır bir sorun cikmadi ve hizida gayet ideal kullanilabilir.

Başlıkta da belirttiğim gibi log tutmayan PC veya mobil eklenti bile olabilir. Ücretsiz olursa iyi olur.
Free VPN Accounts • 100% Free PPTP and OpenVPN Service bunu kullaniyorum bu arada

Her VPN LOG tutar. Yasal gerekçesi de kanunsuz işlere alet olmamak ve ilgili kurumlara vs. talep ettiklerinde bu bilgileri vermek. Bu açıdan LOG tutup sonra bu verileri reklam veya istatistik bilgi amaçlı pazarlayabiliyor.

Bu konu en ilgili olduğum konulardan birisi 2 yıldır araştirma sonucum;

NordVPN - Panama merkezli bu VPN sadece aşağıdaki bilgileri tutuyor.
- Ödeme bilgisi.
- Hesap Mail'i.

Panama ulkesin de tam olarak bir log tutma politikası olmadiği gibi NordVPN 3. taraf bağımsız şirketler tarafından da log tutmadiğı. Onaylanmış durumda.

Ayrıca 2 yıldır kullanıyorum kendim ilk defa bir şeye bu kadar para verdim, hızı hiç düşürmüyor harika bir şey. Türkiye lokasyonu da var.

Diğer alternatifler: ExpressVPN (nordun başka hali) ve tabii ki mullvad.
Mullvad
NordVPN'den farklı olarak mail tutmuyor giriş mullvadın verdiği bir hesap numarasından oluyor, yani en guvenlisi mullvad ama ben nord öneririm. Neredeyse aynı sayılır.

Proton cart curt diyenler protonun gizlilik politikasını okumasını ve illegal bir olayinda direkt olarak yetkililer ile iş birligi yapacağını yazısını okumalarını da tavsiye ederim.
Nord, mullvad, Express illegal bir olayda bile logunu vermez (verse bile ne verecekki?) o yüzden tüm illegallar bunları kullanır zaten.
İyi sosyaller.

- Ödeme bilgisi.
- Hesap Mail'i.

Panama ulkesin de tam olarak bir log tutma politikası olmadiği gibi NordVPN 3. taraf bağımsız şirketler tarafından da log tutmadiğı. Onaylanmış durumda.

Ayrıca 2 yıldır kullanıyorum kendim ilk defa bir şeye bu kadar para verdim, hızı hiç düşürmüyor harika bir şey. Türkiye lokasyonu da var.

Mullvad
NordVPN'den farklı olarak mail tutmuyor giriş mullvadın verdiği bir hesap numarasından oluyor, yani en guvenlisi mullvad ama ben nord öneririm. Neredeyse aynı sayılır.

Proton cart curt diyenler protonun gizlilik politikasını okumasını ve illegal bir olayinda direkt olarak yetkililer ile iş birligi yapacağını yazısını okumalarını da tavsiye ederim.
Nord, mullvad, Express illegal bir olayda bile logunu vermez (verse bile ne verecekki?) o yüzden tüm illegallar bunları kullanır zaten.
İyi sosyaller.
Kralsın hocam.

- Ödeme bilgisi.
- Hesap Mail'i.

Mullvad

İyi sosyaller.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı