Logitech G 733 vs SteelSeries Arctis 7

bğra ünl

Decapat
Daha fazla  
Sizce Logitech G 733 mü SteelSeries Arctis 7 mi?
İkisi de aynı fiyat ve daha çok oyunlar için falan kullanacağım ama kaliteli ve sağlam olması daha önemli.

• G733'de surround ses yazılımı Arctis 9 ile aynı(DTS Headphone X 2.0)
  • Logitech'in empedans değeri daha yüksek.
  • Arctis'in mikrofonunu kulaklığın içine ittirerek gerekmediğinde ortadan kaldırabiliyorsunuz ama G733'de o var mı göremedim.
  • İkisinin de kulak pedleri aynı.
  • Logitech'de ışıklandırma var, Arctis'de yok.
  • Arctis 7 üzerinde chatmix ile oyun ile discord sesinin dengesini ayarlayabiliyorsunuz.
  • G733 200₺ Daha ucuz.
  • Kasa olarak G733 daha esnek duruyor, Arctis 7 metal kasaya sahip daha sağlamdır ama kafanız büyükse sıkabilir.
Arctis 7'den memnun musun diye sorarsan 4 senedir gayet memnun kullanıyorum tek sıkıntı kafa bandının üst kısmında plastik onun üstünde de metal olması nadiren kafa acıtabiliyor. G733 çok daha ucuz olduğu için onu tercih ederdim. Logitech ürünlerinde uzun zamandır kalitesizlik sezdiğim için kendim artık Steelseries kullanıyorum.

Son düzenleme:
  • G733'de surround ses yazılımı Arctis 9 ile aynı(DTS Headphone X 2.0)
  • Logitech'in empedans değeri daha yüksek.
  • Arctis'in mikrofonunu kulaklığın içine ittirerek gerekmediğinde ortadan kaldırabiliyorsunuz ama G733'de o var mı göremedim.
  • İkisinin de kulak pedleri aynı.
  • Logitech'de ışıklandırma var, Arctis'de yok.
  • Arctis 7 üzerinde chatmix ile oyun ile discord sesinin dengesini ayarlayabiliyorsunuz.
  • G733 200₺ Daha ucuz.
  • Kasa olarak G733 daha esnek duruyor, Arctis 7 metal kasaya sahip daha sağlamdır ama kafanız büyükse sıkabilir.
Arctis 7'den memnun musun diye sorarsan 4 senedir gayet memnun kullanıyorum tek sıkıntı kafa bandının üst kısmında plastik onun üstünde de metal olması nadiren kafa acıtabiliyor. G733 çok daha ucuz olduğu için onu tercih ederdim. Logitech ürünlerinde uzun zamandır kalitesizlik sezdiğim için kendim artık Steelseries kullanıyorum.
şuan ikisininde fiyatı aynı logitechin mikrofonu çıkarılıp takılabiliyor ayrıca arctisde kafa bandı varken üst kısım nasıl rahatsız ediyor orayı tam anlamadım da

şuan ikisininde fiyatı aynı logitechin mikrofonu çıkarılıp takılabiliyor ayrıca arctisde kafa bandı varken üst kısım nasıl rahatsız ediyor orayı tam anlamadım da
1623779161958.png

Kafa bandı var fakat kulaklığın kasası metal olduğu için kulaklık kafanıza tam tamına oluyorsa baskı uyguluyor. Biraz büyük oluyorsa sıkıntı oluşmaz.

Geri
Yukarı