Logitech F710 vs. F310

toparlar48

Hectopat
Merhabalar, PC için gamepad alacağım. Aklımda Logitech G F710 veya F310 bu tarz gamepadlar arıyorum. Sizce bunlardan hangisini almalıyım farkları neler veya daha iyileri var mıdır önerebiliceğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 710 ile 310 arasında kablo ve titreşim farkı var. Fiyat farkı kablosuz ve titreşimli olmasına değer diyorsanız F710 tercih edin. Yaklaşık 4 senedir F710 kullanıyorum oldukça memnunum.

2 tane F710 gamepadim var. Biri 3.5 yıllık, diğeri daha yeni. Uzun süre kullanımda bazen analoglarda takılmalar meydana gelebiliyor sanırım kronik bir sorun bu. Ben dahil çevremde kim aldıysa (eski olan gamepadimde) analog sorunu yaşadım. Bir de bu gamepadler ciddili ağır ve tutuş biçimi biraz konforsuz.
O yüzden sıfır bir F710 yerine 2.el bir Xbox controller (8 veya 9.nesil) daha mantıklı tercih olabilir yakın zamanda ben de öyle bir değişime gitmeyi düşünüyorum.

310 mu 710 mu olayına gelirsek, hocam bence kablosuzu tercih etmen daha iyi olur. Buton arızalarından önce kablonun bükülmesinden kırılmasından vesaire sorunlar çıkabilir. Ayrıca hareket kabiliyeti açısından daha özgür olursunuz oyun oynarken.

Son 3 ayda her ekipmanımı kablosuza çevirdim, mutlak özgürlüğe ulaşmış hissediyorum kendimi. 😄

Geçen sene iki gamepadin de fiyatları aynıyken 310 u tercih etmiştim. 710 un daha ağır olması, pil değiştirme gereksinimi ve bağlantı problemi (saniyelik kopmalar) gibi nedenlerden dolayı tercih etmedim. 310 dan gayet memnunum, çoooook uzun bir kablosu olduğundan oyuncu koltuğunun geri yaslanma özelliğini açıp ayaklarımı masaya uzatarak krallar gibi oynuyorum yani bu durumda kablosuzdan pek de bir farkı kalmıyor. Kabloda bükülme, yıpranma problemi de yaşamadım bugüne kadar. Tek handikapı kablonun saklarken ve masada yer işgal etmesi.

F710 güzeldir. Benim kullandığım zaman 100 TL civarı bir fiyatı vardı. Bendeki model Rusya'dan getirilmeydi arasında fark var mı bilmiyorum. Fakat F710 fiyat-performans olarak güzel hâlâ da.
Şimdi baktım da 500 TL olmuş :(

Geri
Yukarı