Logitech G230 Mikrofonda Oluşan "Tıssss" Ses Sorunu

Makaleler
3
Yer
Mersin
Sorunum aynen bu şekilde; tıslama var. Logitech G230 kullanıyorum, ayrıyetten harici mikrofonda da denedim durum aynı. Discord'dakiler bu sesten çok şikayetçi, sesin PUBG oyun içinde biraz daha iyi olduğunu söylüyorlar. Hatta videodaki sesin Discord üzerinde daha fazla olduğunu belirttiler. Windows 10 64 bit üzerinde güncel ses sürücüsü yüklü. Discord ve sistem ses ayarları varsayılan durumda. Bunun çözümü var mıdır? Yüksek meblağlar verip kulaklık almak da istemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorun ses kartından, ses kartına da değişiklik gösterir. Ama zaten o kulaklığın mikrofonu o kadar iyi değil, bu durum normal. Bazı uyguluamalarla gürültü engelleyici özelliği açık şekilde kullanabilirsin. Ya da Discord içinde mikrofon eşiğini o cızırtı karşı tarafa gitmeyecek şekilde ayarla. dB değerleriyle oynarsan, arttırdığında mikrofon daha da hassaslaşacağı için daha çok ses gelecektir, azalttığındaysa bu sefer senin sesin karşıya az gelecektir. 10 dB azaltıp karşı tarafın, Discord üzerinden senin sesini %200'e çıkartmasını isteyebilirsin.

Gürültü engelleme açık değilse açıp öyle bir deneyin.
Güncel ses sürücüsünü kurduktan sonra o menü görünmez oldu.

Bu sorun ses kartından, ses kartına da değişiklik gösterir. Ama zaten o kulaklığın mikrofonu o kadar iyi değil, bu durum normal. Bazı uyguluamalarla gürültü engelleyici özelliği açık şekilde kullanabilirsin. Ya da Discord içinde mikrofon eşiğini o cızırtı karşı tarafa gitmeyecek şekilde ayarla. dB değerleriyle oynarsan, arttırdığında mikrofon daha da hassaslaşacağı için daha çok ses gelecektir, azalttığındaysa bu sefer senin sesin karşıya az gelecektir. 10 dB azaltıp karşı tarafın, Discord üzerinden senin sesini %200'e çıkartmasını isteyebilirsin.
Benim sesim normalde de karşıya az gitmekte. Ses, video kaydı yaptığımda sesim gayet gür çıkıyor fakat Discord'da çok kısık gidiyormuş. Herkes benim sesi %200'de kullanıyor zaten. Dediğim gibi hiçbir ayarı ellemedim; desibel de 0'da. +10 yapsam tıslama artmaya başlıyor hemen. İşin gıcık tarafı arkadaş Trust marka kulaklık kullanıyor sesi gayet net geliyor ama benim Logitech sıkıntı çıkartıyor. Şu ayarı açınca tıslama biraz azaldı gibi. Arkadaşlar gelince bir deneyeceğim bakalım ne durumda.
sss.jpg

Aynı kulaklığı şu ses kartı ile kullanıyorum. Sadece mikrofon kısmını kullanıyorum ve Discord üzerinde hiçbir dip ses oluşturmadan ses kalitesini muazzam seviyede arttırdığına şahit oldum. Tavsiye ederim. Ayrıca Windows ses ayarlarından gürültü engellemeyi açmayı da ihmal etmeyin.
Sorun çözülmezse bunu da bir denerim teşekkürler.
Aynı kulaklığı şu ses kartı ile kullanıyorum. Sadece mikrofon kısmını kullanıyorum ve Discord üzerinde hiçbir dip ses oluşturmadan ses kalitesini muazzam seviyede arttırdığına şahit oldum. Tavsiye ederim. Ayrıca Windows ses ayarlarından gürültü engellemeyi açmayı da ihmal etmeyin.
Bu cihazdan aldım da herhangi bir kurulum yapmaya gerek var mı yoksa takınca direkt çalışıyor mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı