Logitech G230 Mikrofonu Çalışmıyor

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Merhaba. Logitech G230 kulaklığım var.

Laptopta tek jack girişi olduğu için sadece kulaklığı kullanıyordum. Mikrofonu takmadım hiç. Bugün kulaklık ve mikrofon girişini tek girişe indiren bir adaptör satın aldım.

Kulaklığı hem Asus X550VC dizüstü bilgisayarımda denedim, hem masaüstü bilgisayarımda denedim. İki bilgisayarda da çalıştıramadım mikrofonu. Ama Android telefonuma hem kulaklığı hem mikrofonu taktığım zaman ses alıyorum. Demek ki sorun bilgisayarlarımda değil, bilgisayarlarımda yanlış yapılan bir hatada. Ama nerede?

Örnek resim:

indir.jpg

Anakartın üretici sitesinden gerekli olan Realtek HD Audio sürücüsünü indirdim. Kurdum.

ses.png

hdaudio.png

Realtek HD Audio programında kulaklığı takınca o pembe yer aktifleşiyor. Yani takıldığını görüyor. Aynı şekilde ses kablosunu takınca yeşil olan yer de yanıyor. Mikrofon kablosunu çıkarınca da bir jack çıkarıldı uyarısı veriyor. Ama kulaklığın mikrofonunu test edemiyorum. Gözükmüyor.

Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: Intel Pentium E2160
  • RAM: 3GB RAM
  • Ekran kartı: ASUS GT 730
  • Anakart: Gigabyte GA-945 GCM-S2L
  • İşletim sistemi: Windows 7 Home Premium
Düzenleme: Ses kaydedicisi ile ses kayıt aldım. Ses yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı