Elektronik Logitech G29 Yarış Direksiyonu 9.899 TL

Yurtdışından getirebiliyorsanız getirin, diğer türlü Türkiye'de Thrustmaster ürünleri rezalet pahalı. Arkadaşıma T300 Alcantara getirtmiştim 350 dolara. Türkiye'de saçma sapan 21000'e satıyorlar mesela. Pedalımı upgradelemek istesem amazon.de'de 180 euro T-LCM pedallar, Türkiye'de 12000 tl indirimli hali.

Gerçi çoğu simracing ürünü Türkiye'de ekstra pahalı ama yapacak bir şey yok.

Sadece vites G29 parası.
çok normal arada ciddi bir level farkı var :D Vites olarak örnek verdiğiniz TH8A hem H vites hem sequantial vites hem de analog el freni.
Yurtdışından getirebiliyorsanız getirin, diğer türlü Türkiye'de Thrustmaster ürünleri rezalet pahalı. Arkadaşıma T300 Alcantara getirtmiştim 350 dolara. Türkiye'de saçma sapan 21000'e satıyorlar mesela. Pedalımı upgradelemek istesem amazon.de'de 180 euro T-LCM pedallar, Türkiye'de 12000 tl indirimli hali.

Gerçi çoğu simracing ürünü Türkiye'de ekstra pahalı ama yapacak bir şey yok.
Bunun nedenleri vergi ve üretici firmaların tutumu. Türkiye'de bu ürünlerin distribütörleri var evet fakat üretici firmalar distribütörlere bir satıcı gibi davranıyorlar. Özel fiyatlandırma yok, garanti marjı yok, yedek parça desteği yok. Hatta ürünün fabrikadan çin limanına taşınırken olan ücretlerini bile distribütöre yüklüyorlar. Doğal olarak yurt dışında 500 dolara satılan ürün bize gelene kadar 800 dolar oluyor.

T300 ile başlanması gerektiği görüşüne katılıyorum ama herkesin o fiyatları verecek durumu yok, yurtiçi yurtdışı T300 veya en azından T248 alma imkanınız yoksa ve bir direksiyon setine sahip olmak istiyorsanız G29 alabilirsiniz fiyat bu düzeydeyken.

Hocam öğrenciyim ve haliyle direksiyon setine bu kadar verecek durumda değilim. Alabileceğim en düşük fiyatlı set nedir?

G29 dışındaki setler çok kötü. Bana göre G29 da kötü ama.
Ama şunu söyleyeyim. Eğer az da olsa heves atmak istiyorsanız ve bütçeniz yetmiyorsa daha düşükleri de alabilirsiniz. Telefona bağlayarak kullanılabiliyor. Ama direksiyon çevrilmesi 1 kademe mesela. Gaz fren falan da 1 kademe. Ama yine de o direksiyonu tutmak bile zevkli hissettiriyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı