Logitech G303 Daedalus Apex Çift Tıklama ve Takılma Sorunu

Batuhan Erdal

Hectopat
Daha fazla  
Yıllar önce aldığım faremde çift tıklama sorunu ve hareket ettirken, takılmalar meydana geliyor. Kablo ile biraz oynadıktan sonra hafifliyor veya tamamen kayboluyor. Faremin içini açıp, Click tuşlarının üzerine minik termal padler koyarak çift tıklamayı çözmüş haldeyim. Fakat, takılmalar ve çift tıklamalar artık beni yıldırdı. Bu fareyi nerede tamir ettirebilirim veya tamirini yapabilirler mi? Amazon'dan satın almıştım. Vatan Bilgisayar gibi yerlerde mi tamir ettirmem gerekiyor? Bir bilgisayar tamircisine, yan tuşlardan birini alıp sol tuşa koydurmama rağmen çift tıklamaya çözüm olmamıştı. Faremi çok seviyorum. Kaliteli bir fare. Önerileriniz nedir? Ve tahmini onarım maliyeti de nedir aklınıza gelen yazarsanız sevinirim. Farede başka bir sorun yok dediğim gibi, çift tıklamaya geçici çözüm de üretebiliyorum. Tuşlar tam fonksiyon çalışıyor ama belki de iskelette bir sorun var, minik termal pad koyunca aradaki temassız alanı doldurunca sorun olmuyor çünkü.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vatanbilgisayar gibi yerleri hiç denemeyin. Logitech'in dağıtımcısı Arena ile iletişim kurabilirsiniz servis konusunda yardımcı olacaklardır. Veya Batuhan'nın belirttiği gibi iki switch ve kabloyu bu konu ile ilgili çalışan bir elektrikçi'nin değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Eliniz yatkın değil ise kendinizin denemesi biraz riskli.

Vatanbilgisayar gibi yerleri hiç denemeyin. Logitech'in dağıtımcısı Arena ile iletişim kurabilirsiniz servis konusunda yardımcı olacaklardır. Veya Batuhan'nın belirttiği gibi iki switch ve kabloyu bu konu ile ilgili çalışan bir elektrikçi'nin değiştirmesini sağlayabilirsiniz. Eliniz yatkın değil ise kendinizin denemesi biraz riskli.
Lütfen link paylaşabilir misiniz Arena için? Bu switch değişimini elektrikçiye yaptırmıştım. Yan tuşları etkin kullanmıyorum. Oradaki switch alıp, sol click kısmına takmıştık. Çözüm olmadı. Sanırım kablomdan kaynaklı. Çok fazla bükülmüş halde, uzatıp düzeltmek için baya birkaç gün gerdirmiştim kabloları. Daha beter olmuştu. :D tekrar katlanmış formunu alınca daha düzgün çalışmaya başladı diyebilirim. Kablo kaynaklı bir sorunum var gibi duruyor. Ama logitech switch ve kablo kalitesinde kablo aramak, tamir ettirmekten daha pahalı bile olabilir gibi geliyor. Arena'nın websitesini paylaşabilir misiniz? Ilk kez duyuyorum. Baktım birkaç yer çıktı doğru kaynak verirseniz çok iyi olur. :)

Lütfen link paylaşabilir misiniz Arena için? Bu switch değişimini elektrikçiye yaptırmıştım. Yan tuşları etkin kullanmıyorum. Oradaki switch alıp, sol click kısmına takmıştık. Çözüm olmadı. Sanırım kablomdan kaynaklı. Çok fazla bükülmüş halde, uzatıp düzeltmek için baya birkaç gün gerdirmiştim kabloları. Daha beter olmuştu. :D tekrar katlanmış formunu alınca daha düzgün çalışmaya başladı diyebilirim. Kablo kaynaklı bir sorunum var gibi duruyor. Ama logitech switch ve kablo kalitesinde kablo aramak, tamir ettirmekten daha pahalı bile olabilir gibi geliyor. Arena'nın websitesini paylaşabilir misiniz? Ilk kez duyuyorum. Baktım birkaç yer çıktı doğru kaynak verirseniz çok iyi olur. :)
Daha esnek bir kablo bulabilirsiniz. G303 kablosu epey serttir. Sadece kablonun renk sıralamasının orijinal ile aynı olması gerektiğini unutmayın. Kablo ile ilgili de destek alabileceğinizi düşünüyorum. G102/203 kablosu esneklik konusunda başarılı. Logitech distribütörü Penta özür dilerim razer ile karıştırdım.
Aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz sanırım.

Yetkili Servisler - PENTA

Logitech kabloları iyi değil çok daha esnek ve iyi kablolar bulabilirsiniz.
Ben yapabileceğimi sanmıyorum yine de bilgiler için çok teşekkür ederim. Gidip bir elektrikçiyede abi bunu yap demek istemiyorum, genellikle daha beter ediyorlar. Sanırım arkadasın linkledigi penta ile iletişime geçicem. Çok teşekkür ettim her ikinize de.
Daha esnek bir kablo bulabilirsiniz. G303 kablosu epey serttir. Sadece kablonun renk sıralamasının orijinal ile aynı olması gerektiğini unutmayın. Kablo ile ilgili de destek alabileceğinizi düşünüyorum. G102/203 kablosu esneklik konusunda başarılı. Logitech distribütörü Penta özür dilerim razer ile karıştırdım.
Aşağıdaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz sanırım.

Yetkili Servisler - PENTA
Teşekkür ediyorum. Cok yardımcı oldunuz. Buradan yarin iletisime geçeyim.

Ben yapabileceğimi sanmıyorum yine de bilgiler için çok teşekkür ederim. Gidip bir elektrikçiyede abi bunu yap demek istemiyorum, genellikle daha beter ediyorlar. Sanırım arkadasın linkledigi penta ile iletişime geçicem. Çok teşekkür ettim her ikinize de.

Teşekkür ediyorum. Cok yardımcı oldunuz. Buradan yarin iletisime geçeyim.
Ne yaptınız hocam? Ben de G303 kullanıyorum ve yeni Mouse almak istemiyorum, 3 sene oldu garanti, kutu falan hiç bir şeyi kalmadı. Bu yetkili servis bakar mı mouseye?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı