Logitech G413 vs Gigabyte Aorus K1

earfalas

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
İki klavye arasında kaldım. Aydınlatma benim için seçim kriteri değil.
Cherry MX ve Romer G arasında da pek bir fark olduğunu sanmıyorum.
Sizce hangisi alınmalı? Neden?

Logi al geç derim.

Tasarım olarak daha şık bence.

Edit: Switch'i sıkıntılıymış sanırım.

Son düzenleme:
Romer G pek tutmadı sanırım. G410 kullanıyorum. Romer G'li benim için gayet iyi sessiz ancak bazılarında çift tıklama gibi sıkıntılar oluşuyormuş. Başka sorunlar yaşayanları da okumuştum.Yeni çıkanlar nasıldır bilemiyorum.

Ancak yeni bir klavye almak istesem her ne kadar denemiş olmasam bile Cherry MX tercih ederdim muhtemelen diye düşünüyorum.

Cherry MX'in daha kaliteli olduğunu birçok kişinin Romer-G tavsiye etmediğini kendim için klavye araştırırken yorumlardan okumuştum. Romer-G switchleri kırılıyor ya da çabuk bozuluyor tarzı bir muhabbet vardı, tam emin değilim ama aklında bulunsun yine de. Ayrıca her yerde okuduğum çift tıklama sorunları beni çok tedirgin etmişti. Hatta klavye seçeneklerim arasından Loigtech'i eleme seviyesine bile gelmiştim.

2 senedir G810 Romer-G klavye switch klavye kullanıyorum. Blue kadar gürültülü değil red switch kadar kadar çok sessiz değil. Ancak tuşları 2 ince çubuk tutuyor ve çok sık bastığın bir tuşun çubuğu kırılırsa benim gibi japon yapıştırıcısı kullanır veya yedeğini ararsın piyasada :)

2 senedir G810 Romer-G klavye switch klavye kullanıyorum. Blue kadar gürültülü değil red switch kadar kadar çok sessiz değil. Ancak tuşları 2 ince çubuk tutuyor ve çok sık bastığın bir tuşun çubuğu kırılırsa benim gibi japon yapıştırıcısı kullanır veya yedeğini ararsın piyasada :)
2 değil de 4 olsa gerek. Sizinkinde 2 mi yoksa?

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

İki klavye arasında kaldım. Aydınlatma benim için seçim kriteri değil.
Cherry MX ve Romer G arasında da pek bir fark olduğunu sanmıyorum.
Sizce hangisi alınmalı? Neden?
Romer G kullanım olarak mükemmel switchler fakat maalesef çok dayanıksızlar. Hiçbir sebep yokken aldıktan çok kısa süre sonra birçok sorun çıkarabiliyor. Çift tıklama, switch kırılması, keycap kırılması vs. çok yaygın sorunlar ne yazık ki. Kullanım ömrü sizin için sorun değilse alabilirsiniz tabi ki, fakat 1 ay sonra çöpe atmanız gerekebilir bu ihtimali akılda tutmak gerekir.

Bu nedenle Aorus K1 daha iyi bir seçim olur bence. Cherry switch kullanan 8 klavyem var, hiçbirinde bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Ayrıca Romer G tactile switchli G513 e de sahibim. Bunda da bir sorun yaşamadım fakat her an bir sürpriz olabilir tabi ki :D

Yeni konular

Geri
Yukarı