Logitech G413 vs. Rampage KB-R96 RGB

rootsh

Kilopat
Arkadaşlar cebimde şu an tam 500 lira para var. Milisaniyelerin önemli olduğu bir oyun için klavye arayışındayım.

Şimdi iki seçenek var birincisi Logitech G413 diğeri ise Rampage KB-R96 RGB.

Logitech
kendi switchlerini kullanıyor, Rampage ise optik switche sahip.

Logitech'in 26 tuşa kadar anti ghosting desteği var, Rampage'in %100 anti ghosting desteği var.

İkisinin de 1000hz raporlama hızına sahip olduğunu düşünüyorum, Logitech için bu bilgiye ulaşabildim ama Rampage için ulaşamadım. Bilen varsa bu konuyu yazarsa sevinirim.

Logitech'in 1ms tepkime süresi olduğu yazılmış, Rampage içinse böyle bir bilgiye ulaşamadım ama optik switch olmasıyla 1 ms'nin altındadır diye düşünüyorum, bu konuda da bir bilgim yok ne yazık ki. Bunun hakkında da bilgi verecek varsa süper olur.

Şimdi bu yukarıdaki ele alacak olursak hangisini almalıyım? Dediğim gibi oyunda milisaniyeler bile benim için önemli. Ve Trust, Gamepower vs. tarzı markalara da güvenmek istemiyorum. Bu ikisinden birisini alacağım ama hangisini alayım bilemedim.

Ayrıca Rampage, tasarımı neticesiyle biraz daha aklımı çelmiş durumda. Ama dediğim gibi ondaki optik switchin tepkime süresi ve klavyenin raporlama hızı hakkında bilgim yok. :(

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Vigor Gk 60'ın ms testi 5.40 Dakikada yapılıyor. ayrıca ms değerleri arasında farkedilebilir biçimde fark yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Vigor Gk 60'ın ms testi 5.40 Dakikada yapılıyor. ayrıca ms değerleri arasında farkedilebilir biçimde fark yok.

Hocam attığın dakikayı izledim de benim 10 liralık klavyenin ms değerleri bu attığından iyi yalnız. Hem de baya iyi. Benim klavye 40-60 arası alıyor bu 100'den aşağısını görmüyor. :D
Bu arada ben bu Rampage Ultimate'i aldım. Bayadır kullanıyorum on numara klavye. Rampage alınmaz diyenler felan hikaye onlara bakmayın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı