Logitech G430 cızırtı problemi

EVrenus

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı aldığımdan beri yaşadığım bir sıkıntı kendileri artık canıma tak etti. Çift monitor kullanıyorum ve ikisi de ekran kartına bağlı (MSI RTX 2080 TI Duke) ikinci ekranda bazen görüntü gidip geliyor bazen eski tüplü televizyonlar gibi karıncalanıyor. Bu olduğu zaman genellikle kulaklıktan sürekli bir şekilde "bızzz" şeklinde ses geliyor elektrik sesine benzeyen bir ses. işin garibi ekran kartında problem olsa neden kulaklıktan ses gelsin ayrıca bilgisayarı kapatıp açsam da ikinci monitorü ekran kartından söksem de bir süre bilgisayar kapalı durmadığı taktirde sürekli olarak devam ediyor.

Bilgisayarın metal olan bir kısmına dokunursam eğer kulaklıktaki ses bi nebze azalıyor ama ekran kartının girişlerinin bulunduğu bölüme dokunduğumda komple ses kesiliyor.

Tahminleriniz varsa ya da kaynağını bilen birisi varsa çok sevinirim.
Ayrıca kulaklık Logitech G430 ve belirttiğim ses gelirken kulaklığın ses açma kuşlarına elimi yakınlaştığım zaman bu ses artıyor komple elimle kapatırsam acayip şekilde yüksek sesle bir cızırtı geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Canlı yayın yapan birkaç yayıncının 2080TI modeli ekran kartları bilgisayar üzerinde takılmalar yaşatıyor ve sesler mavi ekran vermiş gibi olup geri düzeliyor. Anlık takılmalar yaşatabiliyor yani.

Bilgisayarın herhangi bir metal veyahut çalışan bir parçasına dokunmamanızı öneririm çünkü statik elektrik ve benzeri bir durumda elinizde kalabilir.

Ek olarak kulaklığı bir telefonda ya da bir başka bir bilgisayarda denediniz mi? Denemediyseniz bir deneyin bakalım. Benim şahsi düşüncem ekran kartının anlık takılmalar sonucu aynı yayıncılarda olduğu gibi bu sesin olmasını tetikliyor.

Canlı yayın yapan birkaç yayıncının 2080TI modeli ekran kartları bilgisayar üzerinde takılmalar yaşatıyor ve sesler mavi ekran vermiş gibi olup geri düzeliyor. Anlık takılmalar yaşatabiliyor yani.

Bilgisayarın herhangi bir metal veyahut çalışan bir parçasına dokunmamanızı öneririm çünkü statik elektrik ve benzeri bir durumda elinizde kalabilir.

Ek olarak kulaklığı bir telefonda ya da bir başka bir bilgisayarda denediniz mi? Denemediyseniz bir deneyin bakalım. Benim şahsi düşüncem ekran kartının anlık takılmalar sonucu aynı yayıncılarda olduğu gibi bu sesin olmasını tetikliyor.

Öncelikle cevap için teşekkürler.

Yaşadığım problem anlık olmuyor maalesef 1-2 saat böyle devam ediyor ancak bilgisayarı kapatıp 15-20 dakika beklersem düzeliyor. Ayrıca kulaklığı başka bilgisayarda test ettim sorun yok hatta başka bir kulaklığı kendi bilgisayarımdada test ettim sonuç olarak problem kulaklıkta değil

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı