Logitech G502 Benzeri Fare Önerisi

Mugen_

Hectopat
Merhabalar herkese :)

Uzun zamandır Logitech G300S kullanıyorum, fare neredeyse öldü, bu yüzden Teknosa'da birkaç model denedim. G502 elime çok güzel oturdu, tam anlamıyla bayıldım. (G402 de gayet güzeldi.)

Ama her ne kadar hoşuma gitse de, ben oyun az oynuyorum. Hele online/comp. hiç oynamıyorum. Yani bu yüzden o kadar para veresim yok. Ama günlük hayatımda ise makroyu kullanmak çok hoşuma gidiyor. G502 nin makro tuş dizaynıda benim çok hoşuma gitti. (belki başka tavsiyeniz varsa alabilirim)

Bana bu konforu (ve makro tuşları, makro çok kullanırım normal işlerimde) verebilecek ucuz bir mouse önerebilir misiniz? Bu zamanda 100TL altında aramak imkansız sanırsam, ama ne kadar yakın o kadar iyi diyeyim :) Bazı ucuz, tanka benzeyen fareler gibi "oyuncu faresi" gibi bağırmazsa çok sevinirim.

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ettim :D

Son düzenleme:
Corsair Harpoon kullanıyorum, öneririm. Şu an İtopya'da 122 Liraya satılıyor, fiyat/performans olarak güzel bir fare.

Logitech G502'nin yapı olarak kopyası Rampage Centaur SMX-R13 var ama onu tavsiye etmem. :D

Corsair Harpoon kullanıyorum, öneririm. Şu an İtopya'da 122 Liraya satılıyor, fiyat/performans olarak güzel bir fare.

Logitech G502'nin yapı olarak kopyası Rampage Centaur SMX-R13 var ama onu tavsiye etmem. :D

Tavsiye için teşekkür ettim öncelikle, ama önerdiğin Corsair yerine yine g300s ile devam etmeyi tercih ederim aslında. Önemsediğim 3 şey, konfor (g300s gayet konforlu benim için, g502 daha konforlu geldi, corsair çok konforlu durmadı ama denemeden büyük konuşmayayım), makro tuş sayısı ve konumu (g300s yine iyi aslında, ama 502 nin o sniper tuşu dediklerine bayıldım özellikle, corsair burada da patladı) ve de mümkün olduğunca ömrü uzun olması/az baş ağrısı yapması (rampage burada patlar sanırsam :)

Yani bu 3 şartı da kapsayan çıkarmı acep :D

"Aslında şu an farkettim de, aradığım şey g502 gibi birşey ama, oyuncular için değil. Çıkarın o teknolojileri, ucuz olsun."

Hocam g502yi uzun süreli test etmemişsiniz sanırım. G502 sadece görüntü mouseudur. Bircok kullanan yanlışlikla yanlış makro tusuna bastiklarindan yakınıyordu. Logitech de bunu görüp zaten g pro gibi gerçekten işlevsel mouselara yöneldi. Uzun süreli kullanimda emin olun g502 hiç rahat bir mouse değil. Sniper tuşu da pazarlama stratejisi biraz. Çok islevsel bir tuş gibi görünüyor ama yanlışlıkla basmak işten bilr değil. Benim onerim fiyat araliginizi da göze alarak steelseries rival 100 105 110 dan biri olur. 100 nispeten daha eski ama hala çok güzel bir mouse. 110 kendim kullaniyorum gayet memnunumm 105 de birax daha küçük elliler için yapılmış. Üstte arkadaşın bahsettiği corsair harpoon da gayet iyidir. Keza logitech g102 de öyle. G502 ergonomi acısından cok kötü kesinlikle tavsiye etmem. Benzeri mouselar da ayni sekilde

Hocam g502yi uzun süreli test etmemişsiniz sanırım. G502 sadece görüntü mouseudur. Bircok kullanan yanlışlikla yanlış makro tusuna bastiklarindan yakınıyordu. Logitech de bunu görüp zaten g pro gibi gerçekten işlevsel mouselara yöneldi. Uzun süreli kullanimda emin olun g502 hiç rahat bir mouse değil. Sniper tuşu da pazarlama stratejisi biraz. Çok islevsel bir tuş gibi görünüyor ama yanlışlıkla basmak işten bilr değil. Benim onerim fiyat araliginizi da göze alarak steelseries rival 100 105 110 dan biri olur. 100 nispeten daha eski ama hala çok güzel bir mouse. 110 kendim kullaniyorum gayet memnunumm 105 de birax daha küçük elliler için yapılmış. Üstte arkadaşın bahsettiği corsair harpoon da gayet iyidir. Keza logitech g102 de öyle. G502 ergonomi acısından cok kötü kesinlikle tavsiye etmem. Benzeri mouselar da ayni sekilde

Yalan olmasın yaklaşık 5 dakika kadar denedim, o yüzden daha fazla denemeden birşey diyemeyeceğim.. Ama önerdiğiniz farelerde şu an hala kullandığım g300s ten artı bir yan göremiyorum. Dediğim gibi makroya önem veriyorum, 2-3 makro tuşu beni kurtarmıyor pek :/

Yalan olmasın yaklaşık 5 dakika kadar denedim, o yüzden daha fazla denemeden birşey diyemeyeceğim.. Ama önerdiğiniz farelerde şu an hala kullandığım g300s ten artı bir yan göremiyorum. Dediğim gibi makroya önem veriyorum, 2-3 makro tuşu beni kurtarmıyor pek :/
knk aldınmı bilmiyorum 1 yıl olmuş nerdeyse ama benzeri derken smx-r13 mouse var markayı pek önermiyolar ama ben kullanıyorum bu mouseyi 7-8 aydır sorunsuz tek bi sevmediğim yönü var ağır logitech modeli denemedim ama g300s var bende bide bu 2 katı en az ağırlıkda

Geri
Yukarı