Logitech G710+ vs Logitech G910

Kerem Bayram

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iki klavyeden birini almayı düşünüyorum acaba aralarında çok fark var mı yoksa 300 TL fark verilmeye değmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
910 un parasına değmediğini düşünüyorum alabilirsen corsair k70 veya k90 almaya çalış yorumlara ve benim düşünceme göre en iyi klavye. Olmadı steelseriesin yeni klavyesi var istersen link atarım oda baya güzel. Olmadı razerın veya başka markaların ürünlerine bak ama razerın chroma olanını almanı önermem hem üpkemizde aşırı yüksek fiyatlara sahip daha ucuz switch kullanmasına rağmen.

Yerinde olsam 600 tl'ye blackwidow chroma alırdım şahsen perşembe akşamı sipariş ettim eğer acele etmezseniz size deneyimlerimi söyleyebilirim şu anda casper klavye kullanıyorum ancak g910 veya apex m800 önermem çünkü kullandıkları mekanik anahtarların hissiyatı kötü ancak hızı yani aktivasyon hızı daha iyi ancak cherry mx ile o hızlı swichler arasında çok fazla fark olmayacaktır bende hissiyata önem verdiğim için blackwidow chroma aldım ancak blackwidow chroma kailh marka mekanik switch kullanıyor çoğu kullanıcı cherry mx ile çok fark olmadığını söylüyor ve bir artısı daha var bu kailh switchler cherry mx anahtarlara oranla %15 daha hızlı yani kağıt üstünde bence en iyi switch blackwidow klavyede kullanılan razer ile kailh ortak çalışması olan switch.

Sanırım söylemekten usanmayacağım. Arkadaşım @Kerem Bayram, eğer Fps tarzı oyunlar oynuyorsan klavyenin ışıklı olması yahut makro tuşlarının fazla olması emin ol sana bir artı sağlamaz oyunda. Nuhnevi olan ama amacına daha uygun olan A4-Tech klavyelerden artık kalmadı. Bu klavyeler 3x hızlı tepki veriyorlardı ve evet bu klavye için oyuncuya artı bir çeviklik getiriyordu. Halihazırda -çoğu- klavyelerde bu özellik yok. Hal böyle olunca -kanımca- yalnızca güzel gözüken bir klavyeye ben o kadar para bağlamam. Daha makul olanı seçmelisin. Emin ol aynı işi görecektir. Daha uzun kullanılsın diye alınan mekanik klavyelere falan da gerek yok, klavyeyi eline alıp bacağınla ortadan ikiye kırarmışçasına vurmuyorsan tabii. Oyuncunun en önemli silahı mouse' tur. Bunu unutmayalım. Umarım seni cayrıdabilmişimdir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı