Logitech S220 Kontrolcü Çalışmıyor

noctua

Kilopat
Merhabalar.
Geçenlerde yeni kasa topladım fakat eski kasada kullandığım hoparlörü takınca ses kontrolcünün çalışmadığını fark ettim ki hoparlörümü de Bim'den aldım zamanında. Logitech S220 2+1 bilen bilir. Bunun kontrolcüsü müthiş derecede pratik, buna alıştıktan sonra ses için başka yerden kısma yükseltme yapmak aşırı zor geliyor ki ikinci bir sıkıntı daha var; sesin az olması (aslında yeterli ama Witcher 3 oynarken ve film seyretmeye çalıştığımda ses yetersiz geliyor ve artırmanın bir yolu da yok).

Sağda hoparlör simgesine tıklayıp ses ayarlarına gidince çıktı cihazı olarak iki seçenek var: SMT22A300 (Nvidia High Definition Audio) ki seçili olan da bu nvidia olan; bir de dijital ses (s/pdif) (2- High Definition Audio Aygıtı) diye bir seçenek var. Fakat ikincisini seçince ses gelmiyor PC'den.

Ekran kartım ASUS GTX 1080, driverlarını indirirken inen Geforce Experience kaynaklı mı diye düşündüm önce sorun (sonuçta harici ses kartım olmadığına göre anakartla -MSI X470 Gaming Plus- gelen dahili ses yongası kullanılmalıydı sanki) fakat emin olamadım. Anakartın ses driverını indirip kurmayı deneyecektim ki daha fazla karıştırmadan önce bir sorayım dedim.

Yardımcı olup mağduriyetimi giderebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de olmuştu büyük hoparlöre kontrolcüden giden kablo var o akblo bozuluyor onu değiştirince sorunsuz çalışıyor.

Siz de kasa değiştiğiniz esnada mı oldu sorun hocam? Benim eski kasada sorun yoktu, yeni kasaya geçerken de hoparlörler yerinden bile kıpırdamadı. Neden bozulmuş olsun ki?
Ayrıca ses konusunda dediğim gibi genel bir sıkıntı var ama driver kaynaklı mı donanım kaynaklı mı anlayamıyorum bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı