Logitech Z506 5+1 ses sistemi test dışında ses vermiyor

Faruk0405

Hectopat
Uzun süredir sorunsuz kullandığım Logitech Z506 5+1 ses sistemi ve ASUS Xonar mkii U7 ses kartı iki gündür sadece Windows ses Denetim Masası veya ASUS'un Sonic Studio uygulaması ses test kısımlarından ses alabiliyorum fakat tarayıcı veya video oynatıcıdan ses alamıyorum. Driverları birkaç defa silip tekrar yükledim fakat sorunu düzeltemedim. Tarayıcı veya video oynatıcıda bir şey açık ise Windows ses karıştırıcısında ses oynatılıyor olarak gösteriyor fakat ses yok. Ses kartını aradan çıkarıp AUX kablosu ile laptopa veya ses kartının kulaklık çıkışına taktığımda stereo ses olarak çalıştı fakat 3 AUX kablosu taktığımda ses sistemi 5+1 olarak çalışmıyor.Eki Görüntüle 1731093
Ekran Görüntüsü (336).png
Ekran Görüntüsü (338).png

Uzun süredir sorunsuz kullandığım Logitech Z506 5+1 ses sistemi ve ASUS Xonar mkii U7 ses kartı iki gündür sadece Windows ses Denetim Masası veya ASUS'un Sonic Studio uygulaması ses test kısımlarından ses alabiliyorum fakat tarayıcı veya video oynatıcıdan ses alamıyorum. Driverları birkaç defa silip tekrar yükledim fakat sorunu düzeltemedim. Tarayıcı veya video oynatıcıda bir şey açık ise Windows ses karıştırıcısında ses oynatılıyor olarak gösteriyor fakat ses yok. Ses kartını aradan çıkarıp AUX kablosu ile laptopa veya ses kartının kulaklık çıkışına taktığımda stereo ses olarak çalıştı fakat 3 AUX kablosu taktığımda ses sistemi 5+1 olarak çalışmıyor.Eki Görüntüle 1731093Eki Görüntüle 1731094

Sonic Studio'dan Upmix'i aktive ettiniz mi?

Sonic Studio'dan Upmix'i aktive ettiniz mi?

Evet denedim fakat bir değişiklik olmuyor. Hatta sorun ilk gösterdiğinde dediğiniz gibi upmix açıkken Spotify ses veriyor diğer uygulamalar ses vermiyordu driver silip tekrar yükleyince onu da kaybettim.

Edit.
Bu sebeple Spotify'ı kaldırmıştım şimdi tekrar indirdim upmix açıkken Spotify ses çalıyor kapalı iken çalmıyor. Upmix e bakmaksızın diğer uygulamalar yine ses vermiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı