Logitech Z906 ses kalite iyileştirme

Typhoon1337

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba,

Logitech Z906 satın aldım sıfır fakat ses kalitesi Bluetooth'ta farklı jakta farklı geliyor ve kalite hepsinde degişiyor, şikayetci degilim ama mükemmeliyetci bir insan oldugum için daha iyisinin olabilecegine inanıyorum, birkaç yerde okudugum kadarıyla kablo ve ses kartı cok fark ettiriyormuş, nasıl bir kablo almam gerekiyor ve nasıl bir ses kartı almam gerekiyor sesi zirve seviyeye (kalite olarak) nasıl taşırım?

Ve 1000W olayını anlayamadım sistem 500W ise geriye kalan 500W güç tam olarak nedir?

Ses kartı da fark ediyor. 1000W ise anlık olarak çıkabileceği değerdir. 500W ise normal değeri. Sisteminiz nedir?

Ses kartı da fark ediyor. 1000W ise anlık olarak çıkabileceği değerdir. 500W ise normal değeri. Sisteminiz nedir?

Bluetooth apartı ile baglanıyorum şu anlık ama PC olarak sistemim gayet iyi ses kartım yok sadece, şöyle bir fikrim var harici ses kartı alıp örnek verecek olursak ASUS xonar U7 gibi Bluetooth cihazını ona baglasam Bluetooth ile ses kartından sesi gecirebilir miyim? Ya da bu harici ses kartlarının performansı nasıldır?

Bluetooth ile zaten kablolu gibi olmaz. Dediğiniz gibi ses kartı ile fark yaratıyor.

Bluetooth ile zaten kablolu gibi olmaz. Dediğiniz gibi ses kartı ile fark yaratıyor.

Harici adaptör tarzı taşınabilir ses kartları var dönüştürücü gibi onlar ile Bluetooth jak girişini ses kartına baglayıp ses kartından çıkıştan başka bir jakla da cihaza baglasam Bluetooth sesini ses kartından gecirmiş olurum ve bu bahsettigim konu sizce iyi mi olur yoksa kötümü mantıklı mı mantıksız mı?

Example: ASUS Xonar U7
Aynı hoparlörü Creative Z ses kartı ile kullanıyorum.

Ses kalitesi nasıl peki normal jak ile aldıgınız sestem farklı mı? Ve aradaki fark ne kadar büyük? Ve rica etsem tam modeli yazar mısınız?

Harici adaptör tarzı taşınabilir ses kartları var dönüştürücü gibi onlar ile Bluetooth jak girişini ses kartına baglayıp ses kartından çıkıştan başka bir jakla da cihaza baglasam Bluetooth sesini ses kartından gecirmiş olurum ve bu bahsettigim konu sizce iyi mi olur yoksa kötümü mantıklı mı mantıksız mı?

Example: ASUS xonar U7.

Ses kalitesi nasıl peki normal jak ile aldıgınız sestem farklı mı? Ve aradaki fark ne kadar büyük? Ve rica etsem tam modeli yazar mısınız?

Ses kalitesi olarak bir şey fark etmiyorum anakartımın ses kartına kıyasla. Ses kartımın farkı, DTS ve Dolby desteğinin bulunması. Ses kartımın tam adı Creative Sound Blaster Z.

Aralık ayında Z906 aldım. DTS ve Dolby digital sesleri destekliyor bildiğim kadarıyla ama true HD veya DTS HD Master sesleri oynatabilmek için ne yapmam lazım? Bu sesleri çözebilen bir Blu-ray oynatıcı alsam işimi görür mü? Ya da başka bir av receivere bağlayabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralık ayında Z906 aldım. DTS ve Dolby digital sesleri destekliyor bildiğim kadarıyla ama true HD veya DTS HD Master sesleri oynatabilmek için ne yapmam lazım? Bu sesleri çözebilen bir Blu-ray oynatıcı alsam işimi görür mü? Ya da başka bir av receivere bağlayabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
True HD veya DTS HD Master desteklemiyor. Bu konuda ne yapabilirsin bilmiyorum. Uyduları av receiver'e bağlanabilir mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı