Lokasyon Farklı Görünüyor

Nieagerams

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Tam olarak lokasyon mu deniyor bilmiyorum ama örneğin bir sunucuya girdiğim de ''Nick has joined game from Köseköy'' olarak yazıyor. Ve eskiden de farklıydı. Sabit bir yer hiç olmadı. Ve benim Köseköy ile bir alakam yok. Oturduğum yeri göstermesini istiyorum. Ne yapabilirim?
Hız testi yaptığımda da bir ara Köseköy yazısını görmüştüm şimdi bulamıyorum onu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sizin söylediğiniz şekildeki konum bilgisini İP adresi belirliyor. İPV4 protokolünde ip stoğu bitmek üzere olduğu için ellerindeki İPlere mümkün olduğunca kullanıcı tanımlıyorlar. Anormal bir durum yok. Umarız İSSler fazla nazlanmaz da İPV6 için çalışmalara başlarlar.

Teşekkür ederim peki ben şimdi bu konumu mesela Gebze olarak nasıl değiştirebilirim? Arasam herhangi bir işlem yapılabilir mi?
Manisa'da oturuyorum, ben de hız testi yaptığımda İzmir çıkıyor. Anormal bir durum yok bence.
Sadece hız testi değil mesela bir oyuna girdiğimde de Kösekoy olarak gösteriyor ve bu durum beni rahatsız ediyor.
Bir de, ben modeme reset atınca değişir mi bu? Denemiştim değişmemişti ama yine de sorayım.

O bizim yapabileceğimiz iş değil. İSSler GNAT havuzu sistemi ile tek bir ip üzerinden yüzlerce kullanıcıya internet veriyor. GNAT cihazı , yakınınızdaki hangi şehre konumlandırılmışsa o şehirden bağlanmış olarak görünüyorsunuz (aslında o şehirden bağlanıyorsunuz).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı