LoL bir süreden sonra FPS düşüyor

Çoğu kişi işlemci ve driver güncelleme demişte bence alakası yok. Bende de 3.5 aydır aynı sorun var. Üstelik macunları 1.5 ay önce yeniledim ve en güncel önerilen driverlar kurulu olmasına rağmen bana mısın demiyor. Üstelik Windows 11 kullanıyordum hadi bundan kaynaklıdır deyip Windows 10 geçtim ama yine aynı oldu. Korsan Gram kullanmıyorum 2. part yazılımlar yok. Büyük ihtimalle şu 2-3 tür getirdikleri güncelleme ve Clientler'den kaynaklı durum olduğunu düşünüyorum. Aksi halde farklı oyunlar da FPS düşüklüğü yaşamazken, LoL'de yaşıyorum ve LoL'den yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar da bile sorun yaşamıyorum.

Arkadaşlarımın kötü denebilecek sistemleri vardı ve Valorant'ta 60 FPS sabit alabilirken LoL'de 15-20 FPS'lere çakılıyorlardı tuhaf bir şekilde.

Çoğu kişi işlemci ve driver güncelleme demişte bence alakası yok. Bende de 3.5 aydır aynı sorun var. Üstelik macunları 1.5 ay önce yeniledim ve en güncel önerilen driverlar kurulu olmasına rağmen bana mısın demiyor. Üstelik Windows 11 kullanıyordum hadi bundan kaynaklıdır deyip Windows 10 geçtim ama yine aynı oldu. Korsan Gram kullanmıyorum 2. part yazılımlar yok. Büyük ihtimalle şu 2-3 tür getirdikleri güncelleme ve Clientler'den kaynaklı durum olduğunu düşünüyorum. Aksi halde farklı oyunlar da FPS düşüklüğü yaşamazken, Lol'de yaşıyorum ve Lol'den yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar da bile sorun yaşamıyorum.

Hocam sistem yeterliyse, temizse ve güncelse oyun kaynaklıdır zaten direkt.

Eki Görüntüle 1531942

Merhabalar, açık değilse istemci ayarlarından DX9 modunu açıp tekrar deneyebilir misiniz?
Bunu aktif ettim, ayrıca clientte tasarruf modu denilen bir ayar aktifti onu kapattım. Akıcı olmama sorunu düzeldi, FPS çok nadir 50 olup geri çıkıyor fakat oyun genel anlamda tamamen akıcı. Kontrol edin Clientinizi tasarruf modu açıksa kapatın.

Bunu aktif ettim, ayrıca clientte tasarruf modu denilen bir ayar aktifti onu kapattım. Akıcı olmama sorunu düzeldi, FPS çok nadir 50 olup geri çıkıyor fakat oyun genel anlamda tamamen akıcı. Kontrol edin Clientinizi tasarruf modu açıksa kapatın.

Ben hep açık kullanırım ve böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. 144 FPS oynadığım için belki de ben fark etmiyorum. Düşüşe rastlamadım.

Ben hep açık kullanırım ve böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. 144 FPS oynadığım için belki de ben fark etmiyorum. Düşüşe rastlamadım.

Sisteminiz iyi olduğu için sorun yaratmıyor olabilir, zaten genel anlamda 60FPS zor alan bir sistemim var üstüne bir de tasarruf modu açık olunca çok kötü oluyormuş anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı