LoL dereceli ödülleri nasıl işliyor?

Vavuenx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni dereceli sisteminde herkesin kostüm alabilmesi vesaire için dereceliyi fazla oynama şartı getirdiler biliyorsunuz. Ben ana hesabımı ustalık derecesine çıkarmayı düşünüyorum lakin ustalık ve üstünde atılan dereceli maçlar erime için 1 gün biriktiriyor ve 2 hafta içerisinde erime başlıyor. Yani her gün dereceli girmek gerekiyor ve şu an çıksam bile 1.5-2 ay sonra bu kadar müsait olamayacağım için giremeyeceğim muhtemelen. Ben bu hesabı ustalık ligine çıkarsam daha sonra eriyip elmasa düşse dereceli ödülleri olarak ne alıyorum? Ustalık ligine ulaştığım için simge çerçevesi hesabıma geliyor mu yoksa sezonun kapandığı gündeki mevcut ligimi mi baz alıyor.

Riot'un açıklamasında şöyle bir metin var:
Sezon boyunca ulaştığın derecelerin görsel temsili olan dereceli süslemeleri ikiye ayrılır: Armalar ve yükleme ekranı çerçeveleri.
arman mevcut dereceni yansıtır ve profilinle yükleme ekranında görülebilir. İstersen armanı oyun öncesi lobilerde sihirdar simgesi çerçevesi olarak da kullanabilirsin.

Sezon boyunca dediğine göre bir kere ustalık aşamasına ulaşsam yeterli olur mu?

Sezon bittiğinde gelen ekranda ulaştığın en yüksek lig Ustalık ligi olarak gösterilir, ödüllerin Elmas ligi ödülleri olur. Bahsedilen şey büyük ihtimal yükleme ekranındaki çerçeveler. Eğer oysa o an olduğun ligin çerçevesi sana geliyor, o ligden/kümeden düşersen düştüğün ligin/kümenin çerçevesi geliyor. Sezon sonrası ikisi de gidiyor. Bitirdiğin lige göre Şanlı kostümün renk paketi ve yine bitirdiğin ligin sihirdar ppsi geliyor.

Sezon bittiğinde gelen ekranda ulaştığın en yüksek lig ustalık ligi olarak gösterilir, ödüllerin elmas ligi ödülleri olur. Bahsedilen şey büyük ihtimal yükleme ekranındaki çerçeveler. Eğer oysa o an olduğun ligin çerçevesi sana geliyor, o ligden/kümeden düşersen düştüğün ligin/kümenin çerçevesi geliyor. Sezon sonrası ikisi de gidiyor. Bitirdiğin lige göre şanlı kostümün renk paketi ve yine bitirdiğin ligin sihirdar ppsi geliyor.

Yani sezon içinde ustalık seviyesine çıksam ama sezon sonu elmasa düşüp sezonu öyle kapatsam çerçeve, simge falan hiçbir şeyden yararlanamayacak mıyım?

Yani sezon içinde ustalık seviyesine çıksam ama sezon sonu elmasa düşüp sezonu öyle kapatsam çerçeve, simge falan hiçbir şeyden yararlanamayacak mıyım?
Ustalık olandan yararlanamazsınız. Elmas çerçeve, simge ve renk paketi gelir. Sitelerde falan Elmas bitirdi, sezon içerisinde Ustalık ligine çıktı gibi şeyler yazar.

Geri
Yukarı