LoL hesabına virüs bulaşır mı?

diocletian

Picopat
Benim sorum şu: Benim bir LoL hesabım var ve bunu eski PC'mde kullanıyordum eski PC de virüs vardı. LoL hesabına virüs bulaşması gibi bir durum olur mu? LoL harici de cevaplayabilirsiniz herhangi bir hesaba virüs bulaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sorum şu: Benim bir LoL hesabım var ve bunu eski PC'mde kullanıyordum eski PC de virüs vardı. LoL hesabına virüs bulaşması gibi bir durum olur mu? LoL harici de cevaplayabilirsiniz herhangi bir hesaba virüs bulaşabilir mi?
Eğer pc'de keylogger varsa o virüs sadece hesabı çalabilir. Ama Online hesaplara virüs bulaşması imkansızdır.

Bir hesaba virüs bulaşmaz. Virüs bilgisayarınıza, telefonunuza bulaşır ve bilgilerinizi çalıp kullanarak hesabınızı çalarlar. Yani eğer eski bilgisayarınızda virüs varsa dediğiniz gibi ve o bilgisayarda hesabınıza giriş yaptıysanız hemen mail ve LoL hesabınızın şifresini değiştirin, mail hesabınızı iki aşamalı doğrulama gibi yöntemler ile korumaya alın ve mümkünse LoL hesabınızın mail adresini farklı daha güvenli bir mail ile değişin.

Hesaba bulaşmaz fakat herhangi bir dosya indirip o dosyanın içindeki .exe dosyasını açarsanız trojan yersiniz ve cihazınıza kayıtlı tüm hesaplar trojanın sahibine gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı