LoL oynamaya değer mi?

Lol-Valorant gibi oyunlar özellikle şuan gördüğüm riot oyunları, psikoloji bozma ve bağımlı yapma üzerine. Yıllarını MMORPG oyunlarına vermiş birisi olarak, oynarken zevk almış olsam da şuan geriye dönüp baktığımda bu oyunlara bu kadar çok zaman ayırmanın hayatımdaki en büyük hata olduğunu görüyorum.

Oyunları oyun olarak görün ve sadece stres atmak için oynayın. Bir oyun sizi sinirlendiriyor ve saatlerinizi harcatıyor ise, o oyunu oynamayın.

Ben de merak edip yüklemiştim, oyunu kuralları ve item almayı falan bilmiyordum, oyun başlayınca minyonlar geliyormuş ben onları beklemeden kuleye saldırdım kule bana tek attı. Tüm takım içimden geçti sonra bende oyunu sildim.

Ben bir kez hiç bilmiyorken bir maça girdim yediğim küfürler yüzünden daha da oynamadım.
Yani yanlış anlamayın da, hiçbir şey bilmiyorken oyuna girmek sizin de hatanız. Böyle kişiler çok var ve küfür yiyince hemen oyuna kötü diyorlar.
Tamam, küfür tabiiki kötü bir şey. Küfür etmemeleri lazım ama oyunun doğasında var bu :D .
En azından internette birkaç tane rehber videosu izler insan. Oyunun kendi eğitimi yetmiyor çoğu kişiye.

Yani yanlış anlamayın da, hiçbir şey bilmiyorken oyuna girmek sizin de hatanız. Böyle kişiler çok var ve küfür yiyince hemen oyuna kötü diyorlar.
Tamam, küfür tabii ki kötü bir şey. Küfür etmemeleri lazım ama oyunun doğasında var bu :D .
En azından internette birkaç tane rehber videosu izler insan. Oyunun kendi eğitimi yetmiyor çoğu kişiye.

Hocam izledim izlemez olur muyum ama ilk maça girişimde tam bilmiyorum diye küfür ettiler.
Bu arada oyuna kötü demedim.

Herkes aynı şeyi söylüyorda kaç maçta geliyor bu dedikleriniz ? Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da kötü oynayan toxicler var. Bence oyun zaman geçirmelik eğlenceli bir oyun. Günlük 1-2 el atıp çıkıyorum arkadaşlarla.

Son 6 maç 6 lose.

Sebep? Sürekli takımda 1/16, 2/9 giden, hiç bir işe yaramayan adamlar var diye. Eğer çok oynamak istiyorsan, en az altın eloda bir hesap versinler. Düşük ELO'da oynanamaz. Çıkmak istiyorum, ama sürekli takımımda olan aptallar yüzünden kazanamıyorum.

Bu adamlar da sürekli "Takım diff GG", "Orman diff GG" yazar. Pek chate takılmıyorum, ama demir-bronz-silver'da 1 gram oyun zevki yok. Bi tane kafası çalışan bir pre bulsam, altına kadar lose almadan çıkarım. Ama Gümüş 4 0 LP :D

Hocam izledim izlemez olur muyum ama ilk maça girişimde tam bilmiyorum diye küfür ettiler.
Bu arada oyuna kötü demedim.
Kötü diyenler derken sizi kastetmemiştim, pardon :D.
2-3 video izleyince bir şeyler öğreniliyor. O bilgiyle oyuna girerseniz sıkıntı yok, demek ki sizin oynadığınız maçta mekaniğinize laf edilmiş :D .

İlk maçlarda genelde gümüş-altın olup hesabı ban yiyen ve yeni hesap açıp oyuna başlayan kişiler veya kendisini çok iyi sanıp smurf hesap açan (yine gümüş-altın :D) kişiler var. Bu kişileri pek takmamak lazım küfür ettiklerinde. Tabii ilk 10-15 oyundan sonra yine küfür yiyorsanız sizde bir sorun vardır. Bunu genel olarak söylüyorum.
Ben ilk maçlarda oyun içi sohbet özelliğinin ayarlardan kapatılıp, oyunu tam öğrenince açılması taraftırıyım :) .

Bak kardeşim bunun konsunu gördüğümde elim ayağım sinirden titriyor açmayın şu konuyu senin soruna gelince bak yine diyorum oynamayın bir kere girdim mi çıkamıyorsun çıkamayınca ömründen ömür gidiyor. Ben çözümü şöyle buldum ban yiyorum durmadan ban yiyorum bu sayede oyuna girmiyorum ama sen bu duruma düşmemek için oyuna başlamamanı tavsiye ediyorum sağlıcakla kal.

Aga ne yaşamışsın sen be.

Ben de merak edip yüklemiştim, oyunu kuralları ve item almayı falan bilmiyordum, oyun başlayınca minyonlar geliyormuş ben onları beklemeden kuleye saldırdım kule bana tek attı. Tüm takım içimden geçti sonra bende oyunu sildim.

Aga be.

Başladım bir ton küfür yedim ondan beri oynamıyorum.

Ben chate görmemiştim küfür yedim mi yemedim mi hatırlamıyom. Ama beğenmeyip silmiştim sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı