Çözüldü LoL oynarken Alt Tab yapınca FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Creative52

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sistemimde LoL oynuyorum. 144 FPS sabitledim. Oyun oynarken Alt Tab yapıp oyunu açınca FPS 50'ye düşüyor ve kasıyor gibi oluyor. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile sildim yeniden yükledim. Oyunu silip yeniden yükledim düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Görüntü modunu tam ekran yapıp dener misin? Tam ekran ise, pencereli tam ekran yap bir de.
Alt tab yaptıktan sonra hep 50fps civarında mı kalıyor ? Sistemin nedir ? Laptop mu kullanıyorsun ? Oyunun tam ekran pencereli modunda mı yoksa tam ekran modunda mı ?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. O nedenle Alt Tab yapmıyorum LoL oynarken... Gereksiz ne varsa kapatıp bir tek müzik dinleyeceksem Spotify açık şekilde oyuna giriyorum. LoL'de kasmaması gereken bir PC'ye sahibim. Bence sorun oyunun kendisinde. Gıcık ediyor beni bu sorun.

Şöyle bir çözümü var. Oyunu tam ekran oynarken daha iyi performans alıyorsun. Ama Alt Tab ile FPS düşünce oyuna yeniden girdikten sonra pencereli moda alıp yeniden tam ekran moda alınca düzeliyor bende. Ama uğraştırıyor bir de oyunda zaman kaybına yol açıyor.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. O nedenle Alt Tab yapmıyorum LoL oynarken... Gereksiz ne varsa kapatıp bir tek müzik dinleyeceksem Spotify açık şekilde oyuna giriyorum. LoL'de kasmaması gereken bir PC'ye sahibim. Bence sorun oyunun kendisinde. Gıcık ediyor beni bu sorun.

Şöyle bir çözümü var. Oyunu tam ekran oynarken daha iyi performans alıyorsun. Ama Alt Tab ile FPS düşünce oyuna yeniden girdikten sonra pencereli moda alıp yeniden tam ekran moda alınca düzeliyor bende. Ama uğraştırıyor bir de oyunda zaman kaybına yol açıyor.
Bu aslında son güncellemelerden sonra ortaya gelen bir sorun. Bende FPS kaybı yaşanmıyor lakin arkada herhangi başka bir pencere açık değilse Alt Tab atamıyorum. Launcher kapalı oynadığımdan dolayı da arkada illa bir şeyi açık bırakmam gerekiyor. Ama ben bir kaç ayar yaptım onlardan sonra sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı