LoL oyundan atıyor

possenreiber

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben LoL oynuyorum her oyunumda bunu yaşıyorum oyunu normal oynuyorum 15-30 dk arasında hiç hata vermeden donuyor yani oyundan atıyor. Biraz bekliyorum istemci geliyor yeniden bağlan deyince tekrar girebiliyorum sizce neden olabilir?

Aynı sorunu ben de yaşadım ve Riot Games desteğe yazdığımda bana şunları önerdi ve işe yaradı sende de işe yarayacaktır.
Kullanmakta olduğun diskin boştaymış gibi gözüküp işlemcini boş yere yorduğunu görüyorum bunun çözümü için basit bir yöntemimiz var.

- Başlat'a tıklayıp, CMD yazarak "komut penceresi" uygulamasına sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır'a tıkla.

- Komut penceresine aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştır ve enter tuşuna bas lütfen.

powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61

- Bu işlemden sonra da; ayarlar > sistem > güç > ek güç ayarları'nı aç.

Güç ayarlarında nihai güç modunu seçersen artık sabit diskin asla uyku moduna geçmez.

Temiz önyükleme dediğimiz işlemi yapalım -yani arka plandaki gereksiz uygulama ve hizmetleri kapatalım.

- Windows tuşuna ve aynı anda r tuşuna basarak çalıştır menüsünü aç,
- Açılan çalıştır penceresinde, "MSConfig" yaz ve Tamam'a tıkla,
- "Hizmetler" seçeneğine tıkla,
- Burada bulunan " tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle,
- Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla,
- "Uygula"ya ve daha sonra "tamam"a tıkla,
- Bilgisayarını yeniden başlat,
- Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Senden ricam bir de birlikte şöyle bir adım deneyelim. ^^

LoL istemcisini aç kanka. Sağ üst bölümde bulunan seçeneklere bas. (istemciyi kapatma tuşunun hemen yanındaki çark oluyor.)
Buradan da sağ taraftaki oyun içi bölümünün altında bulunan oyun sekmesine gir.
En üstte bulunan eski DX9 modunu tercih et seçeneğini tikledikten sonra özel oyunda bir deneme yapar mısın lütfen. ^^

Bunları denersen olacağını tahmin ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşadım ve Riot Games desteğe yazdığımda bana şunları önerdi ve işe yaradı sende de işe yarayacaktır.
Kullanmakta olduğun diskin boştaymış gibi gözüküp işlemcini boş yere yorduğunu görüyorum bunun çözümü için basit bir yöntemimiz var.

- Başlat'a tıklayıp, CMD yazarak "komut penceresi" uygulamasına sağ tıkla ve yönetici olarak çalıştır'a tıkla.

- Komut penceresine aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştır ve enter tuşuna bas lütfen.

powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61

- Bu işlemden sonra da; ayarlar > sistem > güç > ek güç ayarları'nı aç.

Güç ayarlarında nihai güç modunu seçersen artık sabit diskin asla uyku moduna geçmez.

Temiz önyükleme dediğimiz işlemi yapalım -yani arka plandaki gereksiz uygulama ve hizmetleri kapatalım.

- Windows tuşuna ve aynı anda r tuşuna basarak çalıştır menüsünü aç,
- Açılan çalıştır penceresinde, "MSConfig" yaz ve Tamam'a tıkla,
- "Hizmetler" seçeneğine tıkla,
- Burada bulunan " tüm Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini işaretle,
- Listede bulunan tüm hizmetleri seçip "tümünü devre dışı bırak" butonunu tıkla,
- "Uygula"ya ve daha sonra "tamam"a tıkla,
- Bilgisayarını yeniden başlat,
- Bu arada hizmetler içerisinden kapatmak istemediğin bir hizmet varsa açmış olduğun hizmetler penceresinden o hizmeti tekrar açabilirsin. ^^

Senden ricam bir de birlikte şöyle bir adım deneyelim. ^^

LoL istemcisini aç kanka. Sağ üst bölümde bulunan seçeneklere bas. (istemciyi kapatma tuşunun hemen yanındaki çark oluyor.)
Buradan da sağ taraftaki oyun içi bölümünün altında bulunan oyun sekmesine gir.
En üstte bulunan eski DX9 modunu tercih et seçeneğini tikledikten sonra özel oyunda bir deneme yapar mısın lütfen. ^^

Bunları denersen olacağını tahmin ediyorum.

Bu nihai güçü geri nasıl kapatacağım?

Geri
Yukarı