Çözüldü LOL ping sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

alpologi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Milli Sporcu
Yeni bir laptop kullanmaya başladım, League of Legends'i yükledim normal olarak fakat oyuna başlarken yükleme ekranımda pingim 9ms oyuna başladıktan sonra 100-500 ms. Sonra biraz düşüp tekrar 1000-1400 ms'lere geliyor ve oyun orada donuyor ve yanıt vermiyor. Ben de kapatıyorum. Daha sonra tekrar açıyorum ve aynı şekil bir şekilde oyunu bitiriyorum. Her zaman aynısı oluyor. Aşağıda denediğim bütün yöntemler;

-Kablosuzdan bağlanırken ehternet bağlamak.
-CMD ile bir sürü şey.
-Game. CFG dosyası silmek.
-Driver güncellemek.
-LOL'ün kendi uygulaması olan o Hextech bilmem ne o.
-LOL'ü komple silip yeniden yüklemek.
-Daha hatırlamadığım dolu şey.

İnternetimde hiçbir problem yok diğer oyunlarda takır takır oynuyorum gram ping olmuyor. Günlerdir kahrını çekiyorum son çarem artık budur.

Çözüm
Kardeşim öncelikle sıkıntının modemin değil mi yoksa bilgisayarın damı olduğunu tespit etmen lazım bunun için telefonunda varsa telefonundan paylaş internet eğer ping yoksa senin internetinde vardır. Sıkıntı eğer var ise bilgisayarının anakartın da sıkıntı vardır.

Anakartım da nasıl bir sıkıntı olabilir ki?
Kullanmakta olduğun laptop ın ağ driverını güncelledin mi? Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun
Güncel hocam.
Sorunu çözdüm, bilgisayarım ısındığı için oluyormuş eğer böyle sorun yaşayan arkadaşlarım var ise ThrottleStop indirsinler internetten nasıl yapıldığına baksınlar ayarların yakında bunun için video çözeceğim.

Eğer Wi-Fi aracılığıyla bağlanan kardeşlerim için de bir çözüm buldum.
WLAN Optimizer internetten araştırabilirsiniz işe yarıyor.
Modem arayüzüne girip şifreyi değiştirmeyi deneyin öncelikle, daha sonra DSN kullanıp kullanmadığınıza bakın. Ayrıca telefonunuzun internetini açıp o şekilde oyuna girmeyi deneyin ve pingi test edin.

Resetlemeyi dener misin? ( İnternetini. )
Onu da yaptım hocam.
Modem arayüzüne girip şifreyi değiştirmeyi deneyin öncelikle, daha sonra DSN kullanıp kullanmadığınıza bakın. Ayrıca telefonunuzun internetini açıp o şekilde oyuna girmeyi deneyin ve pingi test edin.
Onu da yaptım hocam denedim telefonun mobil verisiyle aynıydı, DNS olayına gelince iki türlü de denedim hocam.

Kardeşim öncelikle sıkıntının modemin değil mi yoksa bilgisayarın damı olduğunu tespit etmen lazım bunun için telefonunda varsa telefonundan paylaş internet eğer ping yoksa senin internetinde vardır. Sıkıntı eğer var ise bilgisayarının anakartın da sıkıntı vardır.

Anakartım da nasıl bir sıkıntı olabilir ki?
Kullanmakta olduğun laptop ın ağ driverını güncelledin mi? Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun
Güncel hocam.
Sorunu çözdüm, bilgisayarım ısındığı için oluyormuş eğer böyle sorun yaşayan arkadaşlarım var ise ThrottleStop indirsinler internetten nasıl yapıldığına baksınlar ayarların yakında bunun için video çözeceğim.

Eğer Wi-Fi aracılığıyla bağlanan kardeşlerim için de bir çözüm buldum.
WLAN Optimizer internetten araştırabilirsiniz işe yarıyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı