LoL, Riot Games, Tencent hakkında ilginç teorim

STR Kaos

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen Adayı
Arkadaşlar iyi günler. Bu konuyu aslında LoL forumlarında açacaktım fakat kaldırırlar diye buraya açtım.
LoL bildiğiniz gibi eşleştirme sistemi iyi olmadığından oyun zevki anlamında iyi oynayan oyuncular, oyundan zevk alamıyor. (Bknz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada en baştan başlamak istiyorum. Eşleştirme sisteminden.
Eşleştirme sistemi şöyle; takıma 2 tane iyi oyuncu, 2 tane kötü oyuncu ve 1 tane orta halli oyuncu veriyor.

Tersine düşünme yöntemiyle gidersek; iyi oyuncularla iyi oyuncularla, kötü oyuncularla kötü oyuncular eşleşseydi, muhtemelen kötü oyuncular oyunu bırakırdı ve bu çok ciddi bir rakam zira TR sunucusunun %60-70'lik kısmı Gold-Silver ve alt liglerden oluşmaktadır.

Yani bu şu demek; eşleştirme sisteminin böyle olması oyunun daha fazla kişi oynamasını sağlıyor.
Yani Riot para için bunu yapıyor.
Burada aklıma şu soru gelmiyor değil; Riot zaten haddinden fazla kazanıyor. Neden daha fazla kazanmak istesin?
Burada vereceğim cevap şu; yüksek yerlere gelmiş insanlar nedense daha fazla para kazanmak istiyorlar. ( Ki zamanında Türkiye'de bile yürütülen soruşturmalar oldu. )

Yani Riot daha fazla kazanmak istiyor ve zaten çok daha fazla kazanmasına rağmen. Şimdiyse neden bunu istediğini anlamaya çalışalım.

LoL, Riot Games'e ait. Riot ise Tencent'a bağlı bir firma. Tencent, Çin menşeiyli bir firma.

İşte benim teorim burada devreye giriyor.

Bana göre Tencent, Çin'in Amerika ile girdiği ticari savaş ve üzerine çıkan coronadan sonra sarsılan ekonomisi bir parça daha iyi noktaya getirmek bu eşleştirme sistemini kullanıyor ve oyuncuları göz ardık edip sadece ülke çıkarlarına oynuyor.

Zira eğer takip eden varsa LoL topluluğundan elde edilen çok yüksek miktarda corona için bağış yapıldı. Cidden insanları sevdikleri için mi yoksa ülkeleri için mi yapıldı bu bağış aklıma bu soru gelmiyor değil.

Yani arkadaşlar sonuca bakarsak; Tencent, oyunu oynamak isteyen kişilerin; mentalitesini, sabrını, zamanlarını, emeklerini, çabalarını sömürerek kendi ekonomilerini düzeltmek istiyor.

Sonuçta; bizler ( iyi LoL oyuncuları ) Çin'e çalışan gayri resmi çalışanlarız.

Benim bu konu hakkındaki düşüncelerim bunlardır. Eğer eklemek düzeltmek isteyen varsa lütfen belirtsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler. Bu konuyu aslında LoL forumlarında açacaktım fakat kaldırırlar diye buraya açtım.
LoL bildiğiniz gibi eşleştirme sistemi iyi olmadığından oyun zevki anlamında iyi oynayan oyuncular, oyundan zevk alamıyor. (bknz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada en baştan başlamak istiyorum. Eşleştirme sisteminden.
Eşleştirme sistemi şöyle; takıma 2 tane iyi oyuncu, 2 tane kötü oyuncu ve 1 tane orta halli oyuncu veriyor.

Tersine düşünme yöntemiyle gidersek; iyi oyuncularla iyi oyuncularla, kötü oyuncularla kötü oyuncular eşleşseydi, muhtemelen kötü oyuncular oyunu bırakırdı ve bu çok ciddi bir rakam zira TR sunucusunun %60-70'lik kısmı gold-silver ve alt liglerden oluşmaktadır.

Yani bu şu demek; eşleştirme sisteminin böyle olması oyunun daha fazla kişi oynamasını sağlıyor.
Yani Riot para için bunu yapıyor.
Burada aklıma şu soru gelmiyor değil; Riot zaten haddinden fazla kazanıyor. Neden daha fazla kazanmak istesin?
Burada vereceğim cevap şu; yüksek yerlere gelmiş insanlar nedense daha fazla para kazanmak istiyorlar. ( ki zamanında Türkiye'de bile yürütülen soruşturmalar oldu. )

Yani Riot daha fazla kazanmak istiyor ve zaten çok daha fazla kazanmasına rağmen. Şimdiyse neden bunu istediğini anlamaya çalışalım.

LoL, Riot Games'e ait. Riot ise Tencent'a bağlı bir firma. Tencent, Çin menşeiyli bir firma.

İşte benim teorim burada devreye giriyor.

Bana göre Tencent, Çin'in Amerika ile girdiği ticari savaş ve üzerine çıkan coronadan sonra sarsılan ekonomisi bir parça daha iyi noktaya getirmek bu eşleştirme sistemini kullanıyor ve oyuncuları göz ardık edip sadece ülke çıkarlarına oynuyor.

Zira eğer takip eden varsa LoL topluluğundan elde edilen çok yüksek miktarda corona için bağış yapıldı. Cidden insanları sevdikleri için mi yoksa ülkeleri için mi yapıldı bu bağış aklıma bu soru gelmiyor değil.

Yani arkadaşlar sonuca bakarsak; Tencent, oyunu oynamak isteyen kişilerin; mentalitesini, sabrını, zamanlarını, emeklerini, çabalarını sömürerek kendi ekonomilerini düzeltmek istiyor.

Sonuçta; bizler ( iyi LoL oyuncuları ) Çin'e çalışan gayri resmi çalışanlarız.

Benim bu konu hakkındaki düşüncelerim bunlardır. Eğer eklemek düzeltmek isteyen varsa lütfen belirtsin.

Çok saçma olmuş.
Bu olay Tencent şirketi satın almadan önce de böyleydi.
Ayrıca 2 iyi 2 kötü diye bir şey yok.
Tamamen elona göre şansına geliyor.

Geri
Yukarı