LoL VS DotA 2

LoL VS DotA 2

• Oy verenlerin toplamı
    15

Berkayjan15

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merak ettim. Technopat camiası hangi oyunu, neden oynuyor?

Hangi oyunu beğeniyorsanız o oyuna oy veriniz lütfen.

Her iki oyunu oynamış arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum.

Ben iki oyunu oynamış birisi olaral Dota 2'yi daha iyi buluyorum. Nedenlerim:
  • Grafiklerin Hepsinden İyi Olması
  • Deny Sistemi Olması
  • Kurye Olması
  • Gizli Dükkan Olması
  • LoL`e Göre Yapıların Daha Zor Kesilmesi
  • Gece Gündüz Olayının Olması
  • Eğer Bir Maçta Güzel Oynarsanız Gerçek Parayla Alınan Skinlerin Beleş Gelmesi
  • Haritada Yükseklikler Olması (Haritadaki Yükseklikler Miss Vurmanıza Sebebiyet veriyor. Yani Iska)
  • Map`ın Büyük Olması
  • Yaş Ortalamasının Yüksek Olması
  • Zor Olması
  • Kulenin Her Zaman Minyonlara Vurmaması
  • Ormanın Mükemmelliği
  • Oyunun Valve Oyunu Olması
  • Her Sezon Yapılan The İnternational Turnuvası (Ti 4 10 Milyon Ödül Havuzu)
  • Steamde Olması
  • Base`in Diğer Mobalara Göre Daha Çok Kule ve Yapı Barındırması
  • Oyunun Eşitliğini Bozan Lol`deki Gibi Başlangıç Rünlerinin Olmaması
  • Oyunun Türkçe Olması
  • Her 3 Dakikada Suda Çıkan Çifte Hasar, Görünmezlik (Daha Var Fakat Aklıma Gelmedi)
  • Konsol Açılabilmesi (Klasik Counter-Strike Konsolu, Özel Ayarlar Yapılabilme, Fps Gösterme)
  • Lol`deki Gibi Ana Avrat Sövülmemesi (Bazı Arkadaşlar Zaten Türk Yok Kim Sövcek Diyebilir Fakat Emin Olun Oyunda Avrupa Doğuda En Az 1 Türk Geliyor. Diğer Oyunları Bilmem Lol ile Dota 2 Oynadığım İçin Diğer MOBA`larda Sövülüyormu. Honda Zannetmiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de oynamıyorum, LoL daha iyi.

LOL oynadım ama Dota 2'nin sadece videolarını izledim. LOL'den daha iyi olduğu kesin. LOL'de 12 yaşında sürekli artistlik ve kurnazlık peşinde olan çoluk çocuk dolu. Dota 2'de bu sayı daha az görünüyor.

Uzun zaman Warcraft III ve Dota 2 oynadım. Tabi ki Lol'ü denemedim değil elbette denedim ve dediğiniz gibi gerek grafik olsun gerek diğer yönleriyle tabi ki Dota 2.

Dota 2 daha hardcore bir oyun bence hersey zirve.Ama lol u daha fazla seviyo ve oynuyorum.

İkisini de oynayan biri kalite olarak kesinlikle DotA 2'yi seçer ama yine de istediğini oynar. Ben ikisini de uzun zaman oynamış biri olarak LoL'ün DotA 2 yanında basit kaldığını söyleyebilirim. Ama DotA 2'ye uzun süredir girmiyorum, LoL'e arkadaşlarla arada giriyorum. Çünkü LoL biraz daha kafa dağıtmalık, eğlencesine bir oyun gibi geliyor bana.

Değerlendirme yaparken LoL'ün TR Server'ını işin içine katmazsanız daha objektif olur diye düşünüyorum. Çünkü oyun parkı gibi bir yer orası.

Seslendirme olsun, harita olsun, grafikler olsun, en önemlisi de hero'lar olsun DotA 2 cidden üstün bana göre. Bu konuda bir yazı yazmıştım bakabilirsiniz: DotA 2 ve LoL Karşılaştırması | Technopat Sosyal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…