LoL yüksek ping

Daha fazla  
Aslında oyun içinde pingim en az, 13 ve bu en fazla 70 arasında gidip geliyor. Fakat ping 30'un üzerine çıktığında çok fazla ms varmış gibi hissediyorum. Ve karakter ışınlanıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-11 142610.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-11 142610.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 18
Anlık dalgalanmalarda böyle ışınlanmalar olması normal. Wi-Fi ile mi bağlanıyorsunuz?

Evet fakat bence hiç normal değil burada 7 ms gösterirken hele her maç 13 ms le başlıyorum sonradan 40 30 50 ms arasında takılıyor bazen yeniden 13'e düştüğü oluyor fakat son 3 güne kadar 13 14 ten yukarı çıktığını görmemiştim.

Anlık dalgalanmalarda böyle ışınlanmalar olması normal. Wi-Fi ile mi bağlanıyorsunuz?
Işınlanmalar derken fps dropla alakası yok bildiğin ms ten dolayı kasıyor. Fakat bu dalgalanmalar bütün oyun boyunca oluyor.

Son düzenleme:
Kullandığın internetin hızı çok yüksek değil. Aynı anda farklı cihazlardan yapılan yükleme ve indirmeler hız dalgalanmalarına sebebiyet verebilir.

Tarifenin hizi nedir? Yani normalde ne kadar hiz alman gerek ?

2.4GHz bandinda baglanirsan dibinde olmadigin surece cok fazla hiz alamazsin. O yuzden destekliyorsa 5GHz bandinda baglan.

Dalgalanmalar icinde Wi-Fi Analyzer programinda hangi bandi kullaniyorsan o bandin analizine bak cevrendeki aglar hangi kanallari kullaniyor. Bos olan kanallardan birini sec hatta hiz senin icin cok onemli degilse yani sadece biraz hiz kaybini goze alarak (maksimum 10 mbps) secebildigin en son kanali sec (140 gibi) dalgalanmalar cok yuksek ihtimalle duzelir.

Geri
Yukarı