LoL Zırh Delme ve Zırh Deşme

FurkanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Kha'zix main bir oyuncuyum ve aklıma zırh delme ve deşmenin nasıl çalıştığı takıldı. İnternette kimse doğru düzgün konuşmamış bu konu hakkında. Şimdi mesela ben Draktar ve Youmuu alıyorum, daha sonra çok tank varsa da Dominik alıyorum. Bu Dominiğin %35 zırh delmesi Draktar ve Youmuu'nun zırhı düşürmesinden sonra mı hesaplanıyor?
Yani 100 zırhı olan birinden önce 30 zırh düşülüp kalan 70 zırhın %35'i mi azaltılıyor?(Sayıları salladım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Zırh delme rakibin zırhının yüzdesini alır ve zırh deşme ile toplanır. En son ise toplanan sonuç rakibin zırhından çıkartılır.

Yukarıda yazan arkadaşları özetlemek gerekir ise; karşıda tank ağırlıklı fazla zırh kasan şampiyonlar varsa zırh delme almak daha mantıklıdır. Eğer zırh kasmayan "squishy" diye tabir ettiğimiz yani tek yeme potansiyelleri olan şampiyonlar varsa zırh deşme almak daha mantıklıdır. Zırh delme rakibin bonus armorunu azaltır yani itemlerden gelen armoru azaltır. Zırh deşme ise rakibin base armorunu yani oyuna başladığındaki armorunu azaltır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı