LoL'de Nasıl Rank Atlanır?

Plat 2 sup olarak kendi deneyimlerime göre anlatacağım, diğer lane oyuncuları için farklılık gösterir mi bilemem.

-Oyun da odaklanmak açısından chati kapatıp sinyallerle oynayabilirsin fakat bu bi oyun olduğu için ben de önermem bu kadar kasma.
-Oynadığın hero'yu tüm taktikleriyle bilip varsa animasyon iptali hareketler üzerinde ustalaşmalısın
-altta resmini attığım yerler üzerine totemlemeye çalış her lane dahil atacağım oynadığın lane için kendine yakın bölgeleri görüşlü tutabilirsin.
-Kırmızı yerler normal totem istersen kalıcı da basabilirsin bilinen ama oyun içi unutulan yerler vs.
-Yeşiller kalıcı totem yerleri ortadakiler ortalama atılan yerler zaten önemli olan botta isen totemi kendi çalının size yakın kısmına bırakacanki sen saklanırken adamlar totem attığında seni görmesinler (dürterken vs.) ayrıca onlar görmeden totemi kesip ucundan gold da alırsın.
-Sarı olanlar oyun başı ilk dalga gelene kadar beklenecek yerler extra bir planınız yoksa ilk dalgaya kadar burda bekleyip gözükmeyin ve karşı taraf red mi blue'yamı yardım ettiniz bilemesin jung için güzel avantaj.
-Eğer lane içinde üstünseniz dk 14 den önce kuleyi alırsanız "bariyer goldları+ilk kule goldu+bariyerler düşmeden kuleyi yıktınız için 200-240 gold arası extra gold alırsınız."
-Dürtmeye odaklan full adamda senin ondan korktuğun kadar senden korkacak onu dürtersen farmına odaklanması zorlaşır.(çok abartma farm kacırmadan ve hit yemeden yapmalısın)
-Küfür etme millet kanser olup çıkmasın :D
-Sup oynuyorsan adını hatırlamadığım mavili sup itemi vardı eğer onu almışsan unutma her dürtmen veya tutturduğun skill sana 20 civarı gold verir bunla baya para kasabilirsin ki sup oynamayanlar sup geldiğinde bu itemleri sup itemi diye alıp hiç dürtmeden verimini alamıyolar sende onlardan isen öğrenmiş oldun küçük ama önemli bir bilgidir.

Extra birşeyler var fakat aklıma gelmedi sağlık olsun bunlardan birkaçı bile işine yarasa kar'dır.

Dosya Ekleri

• lol totem yer.jpg
    lol totem yer.jpg
    771 KB · Görüntüleme: 69
Sana sabah akşam Master Yi ve Blitz yazıyorum. Biraz orman dönebiliyorsan oyunu hayvan gibi taşırsın.

Ha easy bana yetmez dersen orta yollu Veigar, Katarina, Talon, Fizz öneririm.

Solo olarak Urgot iyidir, hem tank hem hasar vuruyor, oyun taşıyabilirsin.
Teemo'da alınabilir fakat mantarları kullanmayı öğrenmek lazım.

1. Öncelikle kendine belli bir lane belirle çoğunluk iyi oynadığın şampiyonlar hangisiyle o koridoru mainle
2. Asla flamer olma bu her zaman maça 1-0 önde götürür
3. Takımın birbirine sövüyorsa onları sakinleştir ve moral vermeye çalış (emin ol işe yarıyor kendimden biliyorum)
4.harita takibini iyi yap
5. Farm yapmaya gayret göster
6. Eğer karşımdaki adam senden güçlü ve seni kesiyorsa tilt olma safe kal farmlamaya çalış
7. Lane dondurmak işime fazlasıyla yarar
Bunlar seni golda ve hatta fazlasına çıkarır gerisi bilek işi aklıma gelenler bunlar

Yenildiğinde veya birileri durmadan öldüğünde sinirlenme. Seni flameliyorlarsa sustur özellğini kullan. Eğer hiç görmek istemiyorsan oyun başlar başlamaz benim gibi /sustur all veya /mute all yaz. Sende rank atlamaya başladığını fark ediceksin. İyi Oyunlar 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı