LoL'de üst ve alt koridorda kolay en iyi şampiyonlar nedir?

Zeki Fırıldak

Hectopat
Dostlar selam ben LoL'e yeni başladım o kadar da değil şu an çarımı 30 level yaptım dereceli girebiliyorum ama derecelide adamların derecesini düşürmek istemem bana alt koridorda ve üst koridorda ne oynayacağımı söyleyebilir misiniz? Kolay olursa iyi olur.

Şu an üst koridorda: Cho'Gath, Sett oynuyorum ama sette hiç alışamadım.

Alt koridorda: Ashe, Caitlyn, Jinx ve Jhin eğer arkadaşlarımla girersem Veigar.

Önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
becerebilirsen yorick, trundle gibi kule düşmanlarını al... adam base attığına pişman olsun (pasif oyun ve ayrık ittirme ile oyunu yine kazanabilirsin).. solo da karşında hard tank var ise trundle iş görür.. sezon 6 ve öncesi olsa malpite derdim. oynaması kolay.. adc yetenek işi yorum yapmayacağım.

Yeni başladıysan Ashe, Jinx gibi ustalaşması zor karakterleri alma ayrıca bu karakterlerin kaçma skilleri yok yanlış bir pozisyonda veya bir hatanda direkt ölebilirsin bu karakterler yerine Tristana gibi kaçma yeteneği olan ve basit karakterleri oyna pozisyon alman düzeldikçe daha zor karakterlere geçersin ADC tamamen deneyim işi başkalarından öğreniceksin, kendin hatalar yaparak öğreniceksin. Üst koridorda ise çok zor bir şey yok oyunu çok etkilemiyorsun koridorunda kazan ya da kaybet en önemli görevin takım savaşlarında ADC'yi veya midlanerini korumak ve onlarla birlikte oyunu taşımak tek başına bir şey yapamazsın üst koridor oynuyorsan takım oyuncusu olman gerekir başlangıç için ise Garen, Darius tarzı basit ve kolay kolay ölmeyen karakterleri seçebilirsin.

Hocam bazı arkadaşlar kolay şampiyonlardan başlamanı tavsiye etmiş, aksine bulduğun her şampiyonu oyna ki yetenekleri kavrayabilesin. Oyunu öğrenmek için önce tüm karakterleri öğrenmen gerek, daha sonra CS kasmayı, gank atmayı, harita takip etmeyi, doğru takaslara girmeyi, karşı takıma ve kendi takımına göre pick atmayı, yetenek dodgelamayı, yetenek tutturmayı, roam atmayı öğrenmelisin. Daha sonrasında her şampiyonda yavaştan ustalaşabilirsin. Gerçekten öğrenmeye çalışarak oynarsan 1 seneyi geçmez türkiye sunucusunda Elmas lige ulaşman. 2 seneye yaklaştığında yabancı sunuculara geçmeni tavsiye ederim, çünkü tr sunucusunun bir geleceği yok. Elmas 2 liginden sonra sürekli wintradeler, funneller, scriptler gelecektir. Sebebi sunucuda Elmas 1 üstü 1000 civarı kişi olması ve bu kişilerden sadece 50-60 tanesi online olmasıdır. Avrupa-Batı ya da Kuzey-Amerika sunucusuna geçebilirsin. Bir arkadaş üst koridorda bir şey yok demiş, üst koridorun da oyuna büyük bir katkısı olur, bu kafada oynama. Sadece Mid ve Jungle'ın daha çok faydası olur, sebebi ise Jungle her lane'e gidebilir ve ejder ve vadide kolaylıkla bulunabilir, counter gankler atabilir, karşı ormanı çalabilir. Mid ise hem laning yapar, hem de roam atar, özellikle botlane için hayat kurtarıcı olabilir. Kısacası tavsiyem elindeki her şampiyonu oynaman ve olabildiğince hızlı öğrenmen.

Dostlar selam ben LoL'e yeni başladım o kadar da değil şu an çarımı 30 level yaptım dereceli girebiliyorum ama derecelide adamların derecesini düşürmek istemem bana alt koridorda ve üst koridorda ne oynayacağımı söyleyebilir misiniz? Kolay olursa iyi olur.

Şu an üst koridorda: Cho'Gath, Sett oynuyorum ama sette hiç alışamadım.

Alt koridorda: Ashe, Caitlyn, Jinx ve Jhin eğer arkadaşlarımla girersem Veigar.

Önerileriniz var mı?

Üst Garen, ADC Tristana.

Geri
Yukarı