LoL'un iğrenç mmr sistemi

N LAUDA

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba sizden bir konu hakkında görüşlerinizi alacağım. Ben bir LoL oyuncusuyum ve yaklaşık 9 yıllık bir hesabım var ana hesabım. Bu hesabım yıllardır plat seviyesinde bir hesap başka hesaplarım genelde fresh account olduğu için TR serverinde Master 150 200 LP arasında. Neyse main hesabım yıllardır plat stuck bir Card'ı dediğim gibi bu yıl plat 2 olan çarımı yaklaşık 60 oyunda diamond 2 60 70 LP seviyeriline çıkardım. Çarın genel w/l oranı %62 idi ama bu seviyeye çıkınca bilmiyorum neden 17 18 LP verip 28 30 LP almaya başladı yani çok hızlı bir eğri ile yükselmiş bir çar üst üste bir kaybetme eğrisi yok bir şey yok gerçekten bunun çözümü acaba plat1'e tekrar düşüp tekrarmı serilere girmek olabilir gerçekten bu şekilde oynamanın bir manası yok gibi çünkü. En eski hesabım olduğu içinde kenera koyup atmak istemiyorum.

Bazılarının mmr yükseltmek için gümüş veya altın gibi düşük seviyelerde serilere kadar kasıp seri kısmına gelince (mesela gümüşten altına geçerken) oyun kurma ekranında bozup seriden düşüp sürekli böyle yaparak mmr yükseltiyorlar. İşine yarar mı bilmiyorum yeni hesap açıp onda deneyebilirain.

Gelen lp'yi sadece senin mmr'ın etkilemiyor, takım elosu da bir etken.Örnek olarak senin takımına 4 chall geldi, rakip ise 5 tane dia 1.Bu durumda win aldığında gelecek lp ile lose aldığında gidecek lp aynı değildir. Win için 10 lp geliyorsa, lose için 30-40 arası gidebilir(rakamlar temsilidir.)

Gelen LP'yi sadece senin Mmr'ın etkilemiyor, takım elosu da bir etken. Örnek olarak senin takımına 4 chall geldi, rakip ise 5 tane dia 1.bu durumda Win aldığında gelecek LP ile lose aldığında gidecek LP aynı değildir. Win için 10 LP geliyorsa, lose için 30-40 arası gidebilir(rakamlar temsilidir.)

Yasağa girer mi bilmiyorum o yüzden Nasus birincisi eleman öyle söylemişti ondan dolayı söyledim.

Bilmiyorum dostlar. 12 Win streak yaptım hesapta gelen puan 23ken 21'lere düştü ve giden puan 27 28 :) Win aldıkça cezalandırıyor sistem seni. Anlıyorum mmr öyle lig gibi otomatik yükselmiyor ama bu sistemin değişmesi gerekmiyor mu artık :) illaki diamond 1'den plat 1'e düşüp sürekli seriye gir çık yapmamız gerekecek.
-

Geri
Yukarı